Ocena kierowcy - Nissan Sunny B13 Sedan

Darooo, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 143KM 105kW
Rok produkcji 1992
Nissan Sunny B13 Sedan 2.0 i 16V 143KM 105kW 1990-1994 - Oceń swoje auto
Jest to auto sportowe więc mistrzem oszczędzania nie będzie nigdy. Kupiłem je dla osiągów, a nie niskiego spalania. Jednak co dziwne przy normalnej jeździe pali o litr do półtora więcej od mojego wcześniejszego sunny 1,4LX z 94r. Do tego przeszłośc czyli: nie używanie go jako F1 przez małolatów i bezwypadkowa jazda, gwarantuje spokojną bezawaryjna eksploatację na długie lata. Przykładowo ja szukałem swojego autka przez 2 lata.
Silnik to mocna strona mojego autka, bardzo dobrze przyśpiesza, wyprzedzanie to przyjemnosc np. golf gti nie maczego szukac gdy silnik wejdzie juz na 4000 obr/min.
Jak to japończyk, doskonała :)
Utwardzone zawieszenie bardzo dobrze pozwala się nim poruszac. Jednak nie zawsze wytrzymuje polskie wyboje.
Mam zagłówki z tyłu ( mogłyby byc mniejsze) wiec dużo nie widac do tyłu, do tego usportowione siedzenie nie zbyt pozwalaja na odwrócenie sie do tyłu. Widoczniosc do przodu jest dobra.
Bardzo dobrze rozmieszczone i czytelne przełączniki. Takiej ergonomi nawet polo z 98r mojej dziewczyny nie ma. VW może sie uczyc.
Mało używam, ale dla mnie ok
Z przodu jest sporo miejsca, jednak z tyłu mogło by byc troche wiecej (wersja 3d).
Wszystko zależy od histori auta. Mój nismo nie był nigdy walony, więc wyciszenie jest dobre.
I znów wracam do przeszłosci auta, dla porównania jeżdząc kolegi takim samym gti, nie mogłem zejsc poniżej 10/100km, jeżdżąc tak samo w takich samych warunkach i odległościach mój pali 8 - 9 /100km. Jak na auto klasy GTI to cześci są tanie i dostępne. Auto pali od 7 do ???? L ( jeżdżąc na torze udało się spalic nawet 40L/100km).
Za auto w b.dobrym stanie trzeba dac troche wiecej. NISSAN oferuje sporo jak na taki rocznik: ABS,wsp.kier.,pełna elektryka to standart modelu GTi. Dla mnie cena ok.
Nigdy mnie nie zawiódł, jedynie końcówki stabilizatora mogły by byc lepszej jakości. Generalnie niezawodny japończyk.
Pęknięta osłona przegubu (nie zauważyłem tego) doprowadziła do jego szybszego zużycia.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 143KM 105kW [l/100km]

9,7