Ocena kierowcy - Nissan Tiida Hatchback

Maciek, 14 lat temu
Silnik 1.5 TD 105KM 77kW
Rok produkcji 2007
Nissan Tiida Hatchback 1.5 TD 105KM 77kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Pewien komfort dla kierowcy i pasażrów - którego szukałem oraz ekonomia - małe jednak zużycie paliwa przy codziennej jeździe ok 100 km.
Zawieszenie : Samochód ściąga w lewo - nikt tego nie umie zlikwidować!
Szukałem diesla 100 konnego, spełnia wszystkie maoje wymagania: przyspieszenie, spalanie, wyciszenie jest OK!
6-ciobiegowa, bezbłędna, zmiana biegów bezproblemowa ale w mieście trzeba zmieniać biegi bardzo często bo auto lubi jeździć w zakresie obrotów tylko 2000 - 2800,
Rozumiem, że auto jest wysokie i się kołysze zarówno na zakrętach jak i przy bocznym wietrze, ale podstawową wadą jest ściąganie w lewo! nie zbyt silne, ale samochód spędził w serwisie wiele dni i nikt nie potrafi tego poprawić!
Przednie słupki zasłaniają przejście dla pieszych, widocznośc do tyłu zła! Znacznie poprawiają ją boczne lusterka które są bdb.
W zasadzie bdb ale wolałbym np na kierownicy mieć sterowanie pod oboma kciukami dwa lusterka boczne i nimi operować np przy jeździe wstecz a obecne sterowanie lusterkami wstecznymi - bardzo złe! Bezpośredni dostęp do radia jest bdb a układ głośnomówiący bdb. Uchwyt do przesuwania fotela w bagażniku bardzo ograniacza miejsce w bagażniku.
W zasadzie OK ale jest to mój 10 samochód - czas nagrzewania wody bardzo długi - stąd włączenie ogrzewania po ok. 10 minutach jazy - chyba trochę zbyt długo. Poza tym mam pewne wątpliwości jak działa przełącznik pobierania powietrza z zewnątrz i o obiegu wewnętrznym.
Przestzreń na przednich siedzeniach bdb, na tylnych również - w Tiidzie na tylnym siedzeniu mogą siedzieć osoby wysokie i nie przeszkadza im sufit.
Bardzo dobre przy jeździe ze stałą prędkością, przy przyspieszaniu jednak słychać diesla.
Spełnia moje wymagania - przeciętnie 6.5 l/100km, na trasie znacznie mniej, klimę mam włączoną zawsze.
Bułoby dobrze, gdyby nie ściągał w lewo!
Na 40 000 km - usterki to: zarówki! przełącznik szybkości wycieraczki przedniej, dywaniki oryginalne nie pasują do zaczepów pod siedzeniem kierowcy,

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TD 105KM 77kW [l/100km]

5,7