Ocena kierowcy - Opel Agila A

winetoo, 11 lat temu
Silnik 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Rok produkcji 2003
Opel Agila A 1.2 ECOTEC 75KM 55kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Pomimo małego bagażnika można go polecić rodzinie (na dorobku) z dwójką dzieci. Ekonomiczność i niezawodność sprawiają że to niepozorne autko nie nadwyręży domowego budżetu. Mimo że jest to autko miejskie można nim wyskoczyć gdzieś dalej. Po złożeniu tylnej kanapy oczom naszym ukaże gigantyczny bagażnik (bez problemu załadujemy euro paletę z widlaka). Jak dla mnie to najlepsze auto które miałem.
Osobiście nie mam co narzekać. Może trochę głośny (subiektywne odczucia) ale naprawdę fajnie się zbiera. Żadnych wycieków czy nierównej pracy mimo że powinno się już dawno wymienić świece. Zużycia oleju nie zauważyłem.
Byłoby doskonale gdyby nie ten wsteczny. Skrzynia dość krótka, ale w sam raz do miasta (na trasie też nieźle). I-10, II-20, III-30, IV-40, V-50km/h. 3tys. obrotów i 90km/h. Nie odczuwa się przewożenia ciężkiego ładunku.
Naprawdę super. Precyzyjnie się prowadzi. Może troszkę twardy. Przez 4 lata nie dotykane zawieszenie (nawet amortyzatory) i nadal jest OK.
Duże szyby i pozycja kierowcy zapewnia naprawdę dużą widoczność. Duże lusterka to też plus. W nocy duże reflektory ładnie oświetlają drogę (zwłaszcza na długich)
Wszystko na swoim miejscu. W wyposażeniu (seryjnym) szału nie ma, wiec nie ma problemu w znalezieniu gdzie co jest.
To trochę słaby punkt tego auta (zwłaszcza zimą). Auto nie posiada klimy. Przy większych mrozach nie jest za gorąco i parują szyby. Latem... cóż uchylona szyba i wiatr we włosach:) (byle nie używać spryskiwacza - wszystko leci do środka)
Przestrzeni naprawdę sporo. Kierowca i pasażer nie mogą narzekać. Tylna kanapa minimalnie gorzej. 4 osoby podróżują dość komfortowo. W 5 osób jechaliśmy ponad 3000 km i nikt nie narzekał (no może ten środkowy nie miał za wesoło ale to w większości aut tak jest).
Im szybciej tym głośniej. Na ten mankament narzeka większość użytkowników. Do 120km\\h jest ok. Potem trochę głośniej radio i problem rozwiązany. Jadąc na słuch odruchowo sprawdza się czy nie ma wyższego biegu (bardzo silne przyzwyczajenie nawet po 4 latach)
Nie ma co narzekać. Jak się nie szaleje (po mieście) to jest OK. Na trasie górna granica to 120-130km\\h (5,5-6 l/100km) potem wirek w baku. Jak się nie korzysta z ASO części i naprawy dość tanie.
Kupiłem używane i nie było żadnych niespodzianek więc rewelacja - może akurat mi się poszczęściło.
Tylko to co się normalnie zużywa (i to nawet nie tak często - elementy są bardzo trwałe). Elektryka nie zawodzi, mechanika też OK. Pomimo że to Opel to karoseria też jest OK.
Poważnych usterek nie stwierdziłem ( raz w ASO uszkodzili mi koło ale to się nie liczy). Do dnia dzisiejszego nic się nie wydarzyło. Generalnie jak się wszystko w terminie wymienia to nie powinno nic wyskoczyć.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 ECOTEC 75KM 55kW [l/100km]

6,7