Ocena kierowcy - Opel Antara SUV

miki, 8 lat temu
Silnik 2.0 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Rok produkcji 2008
Opel Antara SUV 2.0 CDTI ECOTEC 150KM 110kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Jazda tym autem jest relaksem.
Inne
Inne
Zawieszenie
Fajne, ładne auto. Dobrze wyposażone i wygodne. Niezawodne.
Wysoka kultura pracy. 150KM, 320 N/m wystarczy do dość dynamicznej jazdy.
W zasadzie jedyny minus. Skrzynia jest dość ospała. Ma dość długi czas reakcji na wciśnięcie pedału przyspieszenia. No i przydałby się jeszcze jeden bieg.
Nie mam uwag. Jeżdżę na felgach 18" więc trochę trzęsie. Ale przy takich felgach i niskoprofilowych oponach to normalne. Zawieszenie dość miękko zestrojone.
.Duże okna - nie jak w Sportage II. Deska rozdzielcza nie przytłacza jak w ix35. Wysoko się siedzi. Duże lusterka. Czujniki parkowania ;)
Samochód dość przestronny. Porównywałem z Kugą i CRV. Kugą za ciasna. CRV za japońska. Fotele sprawiają wrażenie twardych ale są wygodne. Po dłuższej trasie nie czuć zmęczenia. Dobre trzymanie boczne. Wszystko w zasięgu ręki. Plastiki dobrej jakości. Wysuwany podłokietnik. Podświetlenie deski w lusterku. Regulowane oparcie kanapy.
Żeby dobrze obsługiwać jakieś urządzenie trzeba najpierw przeczytać instrukcję. Ktoś narzekał że mu szyby pasują -na konsoli jest guzik do odparowywania szyb -wystarczy go nacisnąć.
Mam prawie 190 cm wzrostu jest mi wygodnie gdzie bym nie siedział. Bagażnik mógłby być większy ale pod podłogą jest dużo schowków wiec można dużo rzeczy tam pochować.
Mimo że to diesel i samochód dość wysoki to w środku jest naprawdę cicho.
Samochód waży 1900 kg. Jest duży. Na pewno o wiele wiekszy niż Qashqai I więc i więcej pali. Spalanie na minus ale niezawodność na plus. Jak bym chciał kupić samochód tej klasy i z tego roku który ma niższe spalanie to musiałbym wydać 20% więcej (np. X3) a to się nie zwróci. No i są tanie części ~ jak by co.
Za ok 40-50 tyś nie ma lepszego. Antara sprawia wrażenie jak by była z klasy premium.
Brak poważniejszych napraw. Ani za mojej kadencji jak również poprzedni właściciel.
Wymiana tylko elementów które się zużywają. Łączniki stabilizatora, tuleje, smarowanie układu kierowniczego.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTI ECOTEC 150KM 110kW [l/100km]

11,0