Ocena kierowcy - Opel Antara SUV

Euro, 5 lat temu
Silnik 2.0 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Opel Antara SUV 2.0 CDTI ECOTEC 150KM 110kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie z urządzeniem pneumatycznym do wyrównywania poziomu auta po załadowaniu to super pomysł.
Czytając komentarze przed zakupem o spalaniu 12 litrów byłem nastawiony sceptycznie, kupiłem wersję 4x4 ale z wymontowanym wałem więc ciągnie tylko przód, spalanie średnie mam 9 litrów a wcale zbyt oszczędnie nie jeżdżę, chyba coś nie tak jest z Waszymi silnikami. Potwierdziło się też to co pisali ludzie, że Antara mniej pali jak dynamicznie się ją rozpędza by jak najszybciej uzyskać prędkość żądaną i potem toczy się ze stałą prędkością, niż kiedy powoli ja rozpędzamy "głaskając" delikatnie. Przy prędkościach autostradowych trochę głośny szum wiatru (może przez relingi) i opon, silnik zupełnie nie przeszkadza. Antara mimo 2 ton masy i 5-biegowego automatu przyspiesza i wyprzedza całkiem nieźle, myślałem że będzie gorzej. Bardzo szybko polubiłem to auto i komfort przednich kanapowych foteli. Myślę że kiedyś przyjdzie czas na wersję poliftową.
Mógłby mieć te 185KM
Przydał by się 6ty bieg.
Jadąc 100km/h ma się wrażenie że to tylko 50.
Duży plus za dodatkową zimową nagrzewnicę dającą od razu ciepłe powietrze zimą.
Szumy powietrza i opon są dość głośne.
Kupując SUVa gdzie nawet opony są dwa razy droższe nie patrzy się na ekonomię, albo się ma pieniądze, albo ich nie ma i nie kupuje SUVa.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTI ECOTEC 150KM 110kW [l/100km]

9,3