Ocena kierowcy - Opel Antara SUV

20ton, 4 lata temu
Silnik 2.0 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Opel Antara SUV 2.0 CDTI ECOTEC 150KM 110kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : problem z błedem kontroli trakcji
jak dlamnie samochód bardzo fajny jest kilka minusów ale które auto je niema, za 25tys zł mozemy miec ciekawy samochód dobrze wyposazony w wersji COSMO z brązowa skora. porównywałem rowniez forda Kuga ale jak dlamnie wnetrze wykonane z lepszych materiałow i przyjemniejsze dla oka, z zewnątrz rownież antara ciekawsza.
narazie żadnych problemów podczas 1,5 roku użytkowaniu i przejechaniu 20tyś km
przydał by się 6 bieg bo troszke krótkie przełożenia przy spokojnym przyspieszaniu ok ale gdy chcemy szybko przyspieszyc lepiej przeciagnąć troche obroty i przeskoczyć o dwa biegi w górę
zawieszenie dobrze zestrojone nie jest za miekkie ani za twarde, można smiało wchodzic w zakrety z wkieksza prędkościa samochód nie przechyla sie i jedzie swoim torem
mimo swojego wieku niewidać oznak starości jedynie minimalnie na klapie przy zderzaku ale to wina śniegu jak zalega i otwieramy maske i szuramy klapa po zmrozonym sniegu
widoczność bardzo dobra, niema problemów z parkowaniem w mieście do przodu i tyłu, duże lusterka boczne robią swoje
samochodem przejedziemy 600km i nieczuc zmęczenia, wszystkie przełaczniki w zasięgu ręki niema problemów z odnajdywaniem ich, jedynie przełaczniki z podgrzewania foteli w kiepskim miejscu że musimy sie nachylić by sprawdzić czy jest właczony bo mamy 3 stopnie grzania
ogrzewanie i klimatyzacja daje radę przyjemniej jest na tylnych fotelach bo nienagrzewa sie ani niewychładza przez przednia szybę nadmiernie
w samochodzie jest dużo miejsca dla kierowcy oraz pasażera, przy wzroscie 180cm mamy duze miejsca za kierownicą oraz nad głową, przy takim ustawieniu moge smiało usiąść za fotelem kierowcy i również kolana nie dobijaja do fotela, nad głowa również dużo miejsca.
przy 110km/h na autostradzie słychac szym powietrza oraz silnik bo brakuje 6 biegu .
ceny czesci porównywalne do innych samochodów.
za 25tys zł mamy dobrze wyposazonego i komfortowego suva
jak narazie z drobnych usterek to miałem problem z modułem oświetlenia że czesc przycisków na desce nie podswietlało.
z powaznych usterek to blad kontrola trakcji troche mnie kosztowala naprawa ale wazne ze zrobili ale dopiero serwis opla zrobił bo inni elektrycy rozkładali rece. moze usterka by nie powstała ale poprzedni wlasciciel chchiał zaoszczedzic na wymianie szyby i dał jakimś poprokom by wymienili i tak została wklejona ze zalewało mi samochód od strony kierocy i mogło spowodowac uszkodzenie wiazki i dlatego prawdopodobnie powstała usterka, jak kupowałem samochód z przebiegiem 130tys km miałem przekładnie do regeneracji i to czyba wada tych samochodów bo czesto wystepuje problem przy 100tys km

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTI ECOTEC 150KM 110kW [l/100km]

8,4