Oceny Opel Ascona – wybierz generację

Najnowsze oceny Opel Ascona

~wackot@poczta.fm
Opel Ascona B
Sedan 1.6 S 75KM 55kW
ogólnie auto pozostawiło miłe wrażenie, kilka lat temu czułem się w nim komfortowo, tylko raz musiałem je holować ( za to kumpli nie raz ściągałem z trasy ;)) najgorsza przypadłość ascony to rdza ( nie licząc słabej jakości instalacji gazowej, na którą producent nie miał wpływu)
~motolove
Sedan 1.3 S 75KM 55kW
Ascona to świetny samochód, szczególnie jako sedan z automatyczną skrzynią biegów. Świetny komfort i klimat. Prawdziwy krążownik. Nie chciało się z niego wysiadać! Miałem go tylko miesiąc, ponieważ spalanie nie było na moją kieszeń, ale myślę, że to przede wszystkim ze względu na zaniedbanie auta przez poprzedniego właściciela.(potrzebna byłaby regeneracja gaźnika). Na prawdę polecam każdemu kto szuka dużego, wygodnego wozu za relatywnie małe...
~Marcin
Sedan 1.6 S 90KM 66kW
Ciezko powiedziec cokolwiek zlego jezeli chodzi o niezawodnosc silnika. Wystarczy regularnie wymieniac oleje filtry i plyny a odwdzieczy sie wam niezawodnoscia. Tak samo jest z zawieszeniem lecz blacharka to pieta achillesowa. Tyl auta od środkowych slupkow lubi sie posypac. Ale ogolnie 4+
~Cypis
Cabrio 1.6 D 54KM 40kW
Jestem użytkownikiem jego od 3 miesięcy, więc krótko. Jestem 3 właścicielem, kupiony od znajomka w bardzo dobrym stanie. Poprzednio trochę jeździłem Vectrą, więc mam takie porównanie, lae Ascona jest moim pierwszy samochodem :] Niestety rdza troche wyłazi :(
~gregor102
Sedan 1.6 i KAT 75KM 55kW
zakupiony z przebiegiem 34tys. km. w Berlinie, 1994r. Obecnie 379000, i nadal jest w ponadprzecietnym stanie. Pokonywal takie trasy jak: Ipswich GB-Szczecin. Sumy UA- Szczecin. Sztokholm S-Szczecin. Baden-Baden D-Szczecin. W PL Lipno-Szczecin, Kielce-Szczecin. Zambrow-Szczecin. Warszawa-Szczecin. Ruda Śląska-Szczecin.
~Wiecho
Sedan 1.8 i 115KM 85kW
Za małe pieniądze masz dużą kultową furę ,która ostatnio zrobiła się bardzo modna.Na autostradzie możesz sobie wyprzedzać kogo chcesz! ( 1,8 SR) Części pełno na szrotach za grosze. Dobry stary ponadczasowy OPEL .Zyć nie umierać!!!
~Łukasz
Sedan 1.6 82KM 60kW
ascona to najlepsza bryka jaką kiedykolwiek jeździłem, choć jeździłem juz i mazdą rx8, i bmw525tds, i mitsubishi galant 2.0 v6 i wieloma innymi wypasionymi brykami to żadne nie dało mi tyle satysfakcii, ogólnie mam to auto dla czystej przyjemności i ze względu na sentyment do ascony, nidługo planuje całkowitą jej odbudowe:))
~tomek m.
Opel Ascona B
Sedan 2.4 400 144KM 106kW
Jeżeli sam poradzę sobie ze zrobieniem blacharki i lakieru to chętnie pojeżdżę tą ASCONĄ parę lat. A jak nie to chętnie bym kupił jakiś ekstra egzemplaż najlepiej z dwulitrowym motorem tylko oczywiście 8zaworowym.
~Piotr O.
Sedan 1.6 i KAT 75KM 55kW
Bezawaryjne auto. Jedyny mankament to jakość plastików i korozja.
~ass
Sedan 1.8 i 115KM 85kW
Jak na tamte czasy - lata poczatek 90 - auto bylo nie lada fura . Odwiedzalem tylko cpn i kobiete - zadnych mechanikow
Opel Ascona