Ocena kierowcy - Opel Ascona B Sedan

Silnik 1.6 S 75KM 55kW
Rok produkcji 1981
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Ascona B Sedan 1.6 S 75KM 55kW 1975-1981 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : najlepsze w aucie było zawieszenie, nie kupiłbym auta po raz drugi z oczywistych względów ( na obecne czasy auto jest mało bezpieczne i już troch ę stare..oczywiście jeśli ma jeszcze blache:))
Karoseria : rdza, niestety wiekszość opli ma tę przypadłość..
Układ elektryczny : alternator, cztery razy awaria..
ogólnie auto pozostawiło miłe wrażenie, kilka lat temu czułem się w nim komfortowo, tylko raz musiałem je holować ( za to kumpli nie raz ściągałem z trasy ;)) najgorsza przypadłość ascony to rdza ( nie licząc słabej jakości instalacji gazowej, na którą producent nie miał wpływu)
Silnik w porządku, kilka razy \'padł\' alternator, raczej z powodu wieku..
skrzynia pomimo wieku działa b.dobrze, zero haczeń itp.
widoczność doskonała, nigdy nie miałem problemu, aby gdzieś zaparkować ( zarówno przodem, jak i tyłem)
Dużo przycisków to nie ma, więc wszystko jest \'pod ręką\'. Może zaskoczyć włącznik środkowego oświetlenia ( we włączniku od świateł), ale kto miał opla ten nie będzie miał z tym problemu :))
ogrzewanie przeciętnie, długo się nagrzewał, pewnie nagrzewnica do wymiany.. wiadomo - wiek auta..
w asconie nie ma takiego problemu, miejsca pod dostatkiem zarówno dla kierowcy, jak i dla pozostałych pasażerów.
cóż, szumu wiatru nie słychać, lecz silnik tak, lecz na wysokich obrotach to sama przyjemność :)jak w każdym aucie chyba ;)
z tym różnie, początkowo gdy auto było bez gazu, to w trasie spalała 6,5L, po założeniu gazu spalała raz 8\\9l a innym razem dochodziło nawet do 16l, wina słabej jakości instalacji i złego ustawienia,dlatego wyższa ocena . spalanie podane przed założeniem istalacji gazowej
w asconie psuł się alternator ( w ciągu dwóch lat jazdy - 4 razy), jeden raz żarówka wewnątrz auta, stacyjka raz naprawiona drugim razem wymieniona.
tylko raz zostałem z nią na drodze z powodu awarii... pękł przewód przy chłodnicy ( ze starości:) i uniemożliwił dalszą jazdę, poza tym zawsze dowiozła mnie na miejsce i z powrotem.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 S 75KM 55kW [l/100km]

Opel Ascona B Sedan