Ocena kierowcy - Opel Ascona C Sedan

motolove, 15 lat temu
Silnik 1.3 S 75KM 55kW
Rok produkcji 1981
Opel Ascona C Sedan 1.3 S 75KM 55kW 1981-1988 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Przedtem byłem wrogiem automatu, w tym aucie natomiast bardzo mi się spodobał. Poza tym dynamiczny silnik i komfort jazdy.
Ascona to świetny samochód, szczególnie jako sedan z automatyczną skrzynią biegów. Świetny komfort i klimat. Prawdziwy krążownik. Nie chciało się z niego wysiadać! Miałem go tylko miesiąc, ponieważ spalanie nie było na moją kieszeń, ale myślę, że to przede wszystkim ze względu na zaniedbanie auta przez poprzedniego właściciela.(potrzebna byłaby regeneracja gaźnika). Na prawdę polecam każdemu kto szuka dużego, wygodnego wozu za relatywnie małe pieniądze.
Niby mały sinik jak na tak duże i ciężkie auto a na prawdę fajnie się spisywał, mimo automatu.
Świetnie pasowała do klimatu tego auta. Wiadomo, że to stara konstrukcja, 3 - biegowa, ale dawała radę.
Bardzo dobry. Auto jest bardzo stabilne na drodze i bardzo komfortowe.
Bardzo dobrze, we wszystkich kierunkach. Mimo dużych wymiarów i kufra, którego nie widać w lusterkach łatwo wyczuć auto (kanciaste kształty)
Wszystko na swoim miejscu.
Tutaj kiepsko. W zimie ogrzanie wnętrza trwa bardzo długo. Żeby było śmieszniej z bocznych nawiewów leci zawsze ciepłe powietrze.
Po prostu świetnie. Miejsca jest więcej niż jest to potrzebne, szczególnie z przodu. Krążownik.
Ok. Trzeba pamiętać o wieku auta. W dodatku dźwięk silnika jest bardzo fajny, rasowy, ja to lubię.
Nie wiem jak inne Ascony, ale z moją była tragedia. Paliła nawet 17 litrów! Ale myślę, że to wina zużytego gaźnika (zużycia mech. aut. ssania itd.) i mojego stylu jazdy, nie przyzwyczajonego do automatu.
Super. Ceny tych aut są śmieszne w porównaniu do tego, co oferują.
Był problem z zacinaniem się automatycznego ssania, ale nie zdążyłem go usunąć.
Za krótko go miałem żeby się wypowiadać na ten temat. Ale oceniając ogólną kondycję auta, myślę, że jest bardzo wytrzymałe.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 S 75KM 55kW [l/100km]

12,0