Ocena kierowcy - Opel Ascona C Sedan

Nazgaroth, 15 lat temu
Silnik 1.6 i KAT 75KM 55kW
Rok produkcji 1987
Opel Ascona C Sedan 1.6 i KAT 75KM 55kW 1986-1988 - Oceń swoje auto
Inne : Nic mnie nie zaskoczyło, gdyż ja sam uważam, że jest to świetny wóz i to praktycznie bezawaryjny.
Karoseria : Jak to Ople, gnije. Garaż + regularna konserwacja + likwidacja każdej oznaki korozji załatwia sprawe ;]
Śliczne oraz przestronne nadwozie, nie najgorsze wykonanie - dla mnie auto idealne.
Przy odpowiednim traktowaniu, nie katowaniu oraz systematycznych wymianach płynów itd. działa idealnie bez zarzutu :)
Automat, nie szarpie, gładziutko chodzi. Wymieniony jedynie filtr i olej ;)
Elegancko :D nawet bez wspomagania :P
Osobiście nie mam na co narzekać ;)
Jak powyżej, osobiście nie mam na co narzekać ;)
Szybko sie zagrzewa, tylko z liśćmi utrapienie, ale to już norma w każdym aucie :]
Ogromne wnętrze jak dla mnie, przy przysuniętych siedzeniach do przodu nie trzeba ich składać przy wsiadaniu na tył ;D
Auta prawie nie słychać w środku, oczywiście do czasu, gdy się zamontuje odpowiedni wydech ;]
Tu już inna sprawa... Naprawy, przeglądy to pół biedy, nawet powiedziałbym, że nie ma problemu. Ale spalanie jak na taki silnik spore... Jednakże w końcu to automat, więc tym to można wytłumaczyć :] w mieście przy dynamicznej jeździe ok 10 litrów, trasa 8-9 ;]
Nawet zadbany egzemplarz można nabyć za niską kwotę, osobiście zapłaciłem 1000zł + opłaty celne i nie żałuję tego :]
Nie mam na co narzekać, 21-letnie auto ma prawo czasem niedomagać, lecz biorąc pod uwagę wiek auta nie mam żadnych zastrzeżeń. ;]
Nigdy auto mnie nie zawiodło, trzeba jedynie dbać i regularnie sprawdzać najważniejsze rzeczy ;]

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i KAT 75KM 55kW [l/100km]

9,3