Ocena kierowcy - Opel Ascona C Sedan

Henryk, "herys1@poczta.interia.pl", 18 lat temu
Silnik 1.6 S 90KM 66kW
Rok produkcji 1983
Opel Ascona C Sedan 1.6 S 90KM 66kW 1981-1986 - Oceń swoje auto
Jak to Niemcy sami określają, auto niezniszczalne . Jeszcze jak trafić dobry egzemparz... . Mocne, grube blachy, jak dbać, dlugo wytrzymaja, choć nie są cynkowane i zaczyna mi rdza dokuczać. Teraz już takich aut nie produkują, bo za długo jeżdzą. Niedawno jeszcze na autostradzie załadowana po korek przekroczyła mi 155 (prędkość max. 141 na IV biegu). Jednak juz nie ryzykuję, bo stare dobre są skrzypce i wino. Ale ci Niemcy potrafia robić dobre auta. Rozumiem entuzjazm młodych ludzi na tym forum, którzy zafundowali sobie Asconke, jeszcze w szybkiej wersji benzynowej. Mamy z żoną sentyment do tego auta.
Kultura nie powala na kolana, za to prosty i nie do zdarcia.
Jak widzę po komentarzach swietnie, że mam "piątkę".Bardzo przydatna rzecz. Długi V bieg, ale to akurat lubie
Jak dbać o amortyzatory to bez zarzutu. Dość twardy
Bez komentarza
trudno mieć wieksze uwagi, brak kontrolki świateł kłopotliwy dla roztargnionych
Bardzo dobre, zpożyczony z BMW (albo na odwrót) podział nawiewu na zimny(twarz), ciepły (nogi). W najwieksze mrozy po nagrzaniu jest cieplutko
Lubie duże auta, to jest świetne. Polonez się nie umywa. Gigantyczny bagażnik
U mnie jest świetne. Na V biegu do 120km/h niewiele głośniejszy od benzynowego Espace´a. Pierwsze biegi już gorsze, ale to stary diesel
Jak na starego "gruźlika" rewelacja (V-biegów). 7,5/4,5 l/100. Naprawy bardzo sporadyczne i niedrogie.
Za te pieniądze można turlać się wiele lat bez wydatków chyba tylko w Asconie
Tu tylko 5. Jeżdzę nią codziennie od 12 lat. Raz przeskoczył pasek, ale to moja wina. Bez wahania pakowałem dzieci i jechałem na drugi koniec Polski. Nigdy mnie nie zawiodła. Teraz turla się (żwawo) tylko po mieście
Usterek poważnych nie miałem. Tylko ten pasek z mojej winy
Opel Ascona C Sedan