Ocena kierowcy - Opel Ascona C Sedan

paul.mail@vp.pl, 18 lat temu
Silnik 1.6 S 90KM 66kW
Rok produkcji 1986
Opel Ascona C Sedan 1.6 S 90KM 66kW 1981-1986 - Oceń swoje auto
Nie jest to jakaś rakieta (ja mam Ascone z silnikiem 1.6) ale jeszcze mnie nie zawiódł.Jeśli chodzi o instalacje gazową to przeciętny użytkownik także nie będzie zawiedziony
Biegi wchodzą płynnie bez szarpnięć,problem może być przy czterobiegowych skrzyniach gdzie zuzycie paliwa zmienia się diametralnie...
Dla mnie idealny dobre wspomaganie. Ascone naprawde prowadzi się przyjemnie,płynnie wspomaganie robi swoje.Zawieszenie nie jest takie miękkie jak się wydaje mimo wszystko ascona jest minimalnie nadsterowna
Cienkie słupki nieograniczają bardzo widoczności a wysoki kierowca nie powinien mieć problemów z nią wcale
Wszystko jest pod ręką więc ascona zasługuje na dobrą ocene.Tylko nieco wąskie schowki w drzwiach są denerwujące poza tym dlamnie jest wporządku.
Tu jest nieco gorzej trzeba troche poczekać zanim dmuchawa zacznie ogrzewać kabine.
Nawet wysokie osoby siedzą wygodnie,jest naprawde sporo miejsca i dla kierowcy i dla pasażerów jak dla mnie bomba
Raczej kiepskie.Silnik słychać nawet na biegu jałowym więc nie jest zaciekawie. Trzeba kupić maty wygłuszające wtedy to coś daje wiem po swojej asconie : )
Jerzdżąc na gazie wychodzimy lepiej niż na benzynie wiadomo... ascona mieszcząca się w przedziale spalania 8l-10l100km Będzie raczej ekonomiczna
Ascone w dobrym stanie można kupić już za 1000 zł.Więc wychodzi że więcej zapłaci się za OC niż za samo nabycie tego samochodu

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 S 90KM 66kW [l/100km]

9,2