Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

michalekr32, 13 lat temu
Silnik 1.6 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1992
Opel Astra F Hatchback 1.6 i 75KM 55kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Naprawdę świetna jednostka napędowa, chociaż duża część Opli lubi sobie wziać troszkę oleju, lecz te ilości możemy spokojnie mu wybaczyć :)
Karoseria : Niestety wielką wadą Opelków jest rdza, trzeba bardzo dbać o konserwację i o cała karoserię
Tak naprawdę Opel stworzył praktycznie auto z nieśmiertelnym silnikiem, o nietuzinkowym wyglądzie który jeszcze jakoś się prezentuje w dzisiejszych czasach. Jak dla mnie to strzał w dziesiątkę był zakup Astry. Podróżuję się nią naprawdę bardzo przyjemnie
Silnik w Asterce jest całkiem przyzwoity, co prawda 75 KM nie powala w trasie, lecz na miejską w miarę dynamiczną jazdę spokojnie wystarcza. Silnik jest prosty w budowie, na pojedyńczym wałku. I jest praktycznie bezawaryjny!
Skrzynia biegów mogła by być nieco dokładniejsza, nie jest źle lecz trzeba bardzo uważać z szybszym wrzucaniem biegów!
Układ jezdny spisuje się bardzo dobrze, praktycznie jest niezniszczalne, jedyne co byłem zmuszony wymienić? Łącznik stabilizatora od strony pasażera i sworzeń który dopiero co zaczynał pukać, do całej reszty nie mam zastrzeżeń.
Z widocznością w Astrze nie ma najmniejszych problemów, tak naprawdę w każdym aucie jest inna perspektywa, lecz i do każdego auta się przyzwyczajamy. Wg mnie jest pośrednio, nie jest się bardzo nisko ani też bardzo wysoko.
Jak na auto z 1992\' ergonomia wnętrza trzyma według mnie poziom. Opel naprawdę się postarał i bardzo podoba mi się wnętrze, jest opływowe, wykonane z dobrych materiałów, w aucie jest po prostu przytulnie
Do ogrzewania i wentylacji nie mam zastrzeżeń, lecz niektórzy narzekają na parujące szyby w aucie. Nonsens, wystarczy wymienić filtr kabinowy i problem parujących szyb znika bezpowrotnie, natomiast jeśli się jeździ cały czas na zamkniętym obiegu powietrza to tak, szybki niestety będą parować.
Uważam, że kierowca i pasażerowie maja wystarczająco dużo miejsca, w Astrze nie ma z tym problemów, lecz porównując do zdecydowanie większego auta jakim jest Vectra B (maja dość podobne wnętrza) to Astra ma dużooo mniej miejsca. Podsumowując spokojnie 4-5 osób może wygodnie podróżować!
Co do wyciszenia... Astra mogła by być stanowczo cichsza! Przy prędkościach rzędy 130-170 km/h staje się naprawdę głośno
Co do ogólnej ekonomiczności to Asterka wypada bardzo dobrze, naprawy nie są częste, a jak już występują usterki to są na ogół niezbyt groźne a tym bardziej tanie. Z dostępem części do Astry także nie ma kompletnie żadnych problemów na polskim rynku. Spalanie? Ile wlejesz tak naprawdę tyle spalisz, to zależy już tylko i wyłącznie od Twojego stulu jazdy.
Stosunek ceny do jakości? Po prostu rewelacja, fajne autko, w miarę bezawaryjne tak naprawdę za grosze :) szczerze polecam asterkę każdemu jako jego pierwsze autko :)
Co do drobnych usterek? Można powiedzieć, że czasami zdarzy się coś wymienić, lecz są to groszowe sprawy zazwyczaj i nie zdarzają się nazbyt często!
Bardzo poważnych usterek jeszcze nie stwierdziłem, tak więc w sumie moja wiedza o nich jest dość niska :) Chyba, że mogę do nich zaliczyć wymianę uszczelki pod klawiaturą albo uszczelki pod miską olejową :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 75KM 55kW [l/100km]

7,1