Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

krystian147, 8 lat temu
Silnik 1.6 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 1999
Opel Astra G Hatchback 1.6 16V 101KM 74kW 1998-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo polubiłem ten silnik i jak auto prowadzi sie na zakretach. Bardzo przyjemny samochód.
Auto mimo wieku w mojej wersji irmscher kolor czarny bardzo mi sie podoba i nie tylko mi. Silnik cichutki moc w miare do zyklego uzytkowania wystarczy. Malo awaryjne, niezbyt drogie i bardzo dobry dostep do czesci i ceny rowniez za to go bardzo lubie. Bardzo fajne autko.
Osobiście uwazam ze ten silnik jest swietny. Cichutki, elestyczny (od 2,5 tys. obrotow zaczyna fajnie jechac), spalanie tez w miare ok. Ogólnie moc wystarczy szczególnie jak ktos jezdzi w max 2 osoby tak jak ja wtedy bardzo sprawnie sobie radzi.
Skrzynie oplów z lat 90 są specyficzne jedni lubia jedni narzekaja, mi nie przeszkadza, skoki poszczegolnych biegow sa dlugie ale spokojnie mozna wyczuc gdzie ktory bieg, czasami tylko 2 i wsteczny ciezko ale auto ma tyle lat ze nie ma sie co dziwic, byc moze sytuacje troche poprawilaby wymiana oleju w skrzyni.
Mam sportowe zawieszenie ktorego nie lubie gdyz na naszych drogach troche glosno i malo komfortu ale na trasie gdy droga w dobrym stanie jedzie sie super naprawde rewelacja ale mimo wszystko wolalbym zwykle zawieszenie bo mialem okazje kilka razy jechac astra kolegi ze zwyklym zawieszeniem i naprawde pozytywnie .
Widocznosc dobra co tu wiecej mowic do przodu super do tylu dobrze.
Wszystko na swoim miejscu nie ma nadmiaru przycisków wszystko pomyslane proste mozna powiedziec ze troche jak dla dziadka ale ogolnie duzy plus.
Szybko sie nagrzewa, klima w miare dobrze sobie radzi a ma ciezko bo czarna skóra w lecie ma wiecznie milion stopni celcjusza kiedy auto stoi wiec zeby to skutecznie schlodzic musi sie napracowac ale daje rade. Nawiewy glosne ale wywiazuja sie ze swojej pracy bardzo sprawnie.
W porownaniu do bravo rowniez 3 drzwiowego to niebo a ziemia. Z przodu miejsca wystarczy spokojnie osoba do 190cm a z tylu naprawde duzo miejsca na nogi i bardzo wygodnie .
Jazda po miejscie w zasadzie do 3 tys. obrotow - bezszelestna. Na trasie troche glosno powyzej 100km/h ale dobre audio i po sprawie.
Cena zakupu malo atrakcyjna astry sa drogie jak sa w dobrym stanie np. w porownaniu do focusa,megane,bravo sa drozsze. Natomiast czesci sa bardzo tanie i dostepnosc jest rewelacyjna za to duzy plus.
Ogólnie auto dobrze sie trzyma jak na tyle lat mam zamiar troszke zaiwestowac i jeszcze kilka lat pojezdzic bo autko naprawde przyjemne i tanie w utrzymaniu.
Tylne zaciski do regeneracji, pilnowanie rozrzadu bo z tym ople mialy problemy w pierwszych silnikach 16v. Poza tym nie ma tragedii bo jak juz sie cos zepuje to kosztuje nieduzo a kazdy mechanik sie cieszy ze to astra a nie np japoniec bo autko proste w konstrukcji.
U mnie nigdy nic powaznego sie nie popsulo same pierdoły.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 101KM 74kW [l/100km]

6,4