Ocena kierowcy - Opel Astra K Hatchback 5d

Maciek, 7 lat temu
Silnik 1.0 Turbo 105KM 77kW
Rok produkcji 2016
Opel Astra K Hatchback 5d 1.0 Turbo 105KM 77kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Mam to auto jako zastępcze przez tydzień. W odniesieniu do poprzedniej generacji Astry nie widzę większych różnic na korzyść. Miałem tez okazję przetestować jako auto zastępcze Astrę 1.4 150 KM w full wersji i według mnie szkoda kasy na taki wypas.
Trzy cylindry brzmią trochę nieprzyjemnie , dziwne uczucie. Jakoś jedzie , radzi sobie z tym autkiem, da się nawet czasami coś wyprzedzić
W odniesieniu do mojej Insignii też w manualu skrzynia Astry zdaje się precyzyjniej pracować , lepiej ciszej, jakby ją coś naprowadzało. Brak 6 biegu dokucza, ciągle go szukam jadąc na trasie.
jest ok, mogłoby być trochę ciszej i bardziej miękko - jak dla mnie
Poprawnie
Bardzo dobrze, wszystko pod ręką.
Dobrze , manualna klima daje radę.
Wystarczy jak na 4 osoby, nie zadam sobie trudu montażu fotelików dla dzieci ale widać ze bez problemu, przestrzeń między rzędami siedzeń spora, krótkie siedzisko z tyłu, bagażnik niestety uważam że za mały - w poprzedniej generacji był większy.
Czarów nie ma to klasa kompakt, ale do zwykłej jazdy w ramach przepisów drogowych nie ma się do czego przyczepić.
widzę że mało pali bez klimy na trasach krajówkach bez deptania pokazuje 5 l / 100 km , klima doda przynajmniej 0,5 litra. Można chyba powiedzieć że ekonomiczne ( bez bagażu , jedna osoba, przepisowa jazda)
według cennika 66 tyś zł - według mnie nie warto, ale widziałem że można takie auto kupić za 53 tyś - to już można się zastanowić.
nie mam zdania
nie mam zdania