Ocena kierowcy - Opel Astra K Hatchback 5d

Aleks, 7 lat temu
Silnik 1.4 Twinport 100KM 74kW
Rok produkcji 2016
Opel Astra K Hatchback 5d 1.4 Twinport 100KM 74kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Klasyczny silnik 1.4 Twinport znany od lat (tym razem w wersji Alu) zapewne alternatywa dla wszystkich sceptyków wysilonych jednostek napędowych . Jak dla mnie OK .
Ładna bryła ,dynamiczna sylwetka , super lampy - wyrazisty wygląd bez nadmiernego przesadyzmu ( w mojej ocenie porównując np.Kia Ceed ) poprostu Astra K to zgrabny samochód .
Wybór padł na wersję bez TURBO. Do momentu odbioru auta spore obawy ( ..że za słaby , , itp ) nie testowałem żadnej wersji przed dokonaniem wyboru -kierowałem się raczej analizą do czego ,jak częste,i gdzie bedzie auto użytkowane a wygląda to tak 90%Miasto 10%Trasa jak i sprawą mechaniki dwumasy itp ... Auto zaskoczyło mnie pozytywnie nie mam do czego się przyczepic ,zbiera sie fajnie ,dzwięk silnika dla mojego ucha rewelacja- lubie słyszec pracująca benzyne . W mojej ocenie zupełnie mi wystarcza . Świadomy jestem że modele na turbinie zapewnie super "latają" .
Jak dla mnie OK - gładko ,nie mam do czego się przyczepić
Wporządku nie wiem na co mogł bym narzekać .
Super ,podoba mi się tylnia szyba ,może przedni słupek troche szeroki ale być może to moje wrażenie -jeżdziłem mniejszym autem .
Wszystko wydaje się być wporządku
Przyciszki czytelne ,sysytem sprawny ,łatwa obsługa .
Mam 180 lubie siedzieć blisko kierownicy tz bez trzymania nosa na szybie ale wysoko i zgięte lekko ręce . Przy takim ustawieniu fotela z tyłu miejsca jak na rodzaj auta wydaje mi się że jest naprawde sporo .
Zapewne technologicznie mogła by się mata znależć pod maską ale jak wspomniałem wyżej lubie dzwięk pracującego silnika wiec jak dla mnie jest wporządku .
Paliwo + AC to narazie tyle
Przed podjęciem decyzji rozglądałem sie troche na rynku ...wybór padł na Astre w wersji z klasycznym silnikiem w wersji Enjoy + pakiet Biznes plus jakoś wszystko mi w tej konfiguracji pasowało wewnętrznie i zewnętrze patrząc na auto
...
...