Ocena kierowcy - Opel Astra K Hatchback 5d

Silnik 1.0 Turbo 105KM 77kW
Rok produkcji 2018
Opel Astra K Hatchback 5d 1.0 Turbo 105KM 77kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : 3 cylindry ale wysoka kultura pracy
Układ hamulcowy : bardzo dobrze działa
Przeniesienie napędu : Bardzo dobrze przespiesza
Inne : brak
Ogólnie autko jest bardzo dobrze wykonane. Nic nie trzeszczy i nie puka. Jeździ bardzo dobrze, choć nie powyżej 150km/h może zarzucić delikatnie autem, ponieważ jest bardzo lekkie. Ma przejechane 8100km
Jak to mówią znajomi jestem królikiem doświadczalnym 3 cylindrowego silnika. Ogólnie silnik pracuje cicho, nie szarpie. Przyspieszenie ma niezłe nawet z czwórka pasażerów na pokładzie. Silnik jest na łańcuchu co okaże się w przyszłości czy jest się czego bać.
Brakuje 6 biegu w trasie, ale i tak skrzynia ładnie pracuje i się nie zacina. Wszystkie biegi wchodzą płynnie. Jedynym minusem jest to że nawet jak się toczysz około 5km/h to zamiast ruszać z 2, najlepiej wrzucić 1 bo może auto zgasnąć
Astra radzi sobie dobrze na drodze, na kierownicy czuć co się dzieje pod kołami. Jednak ze względu na swoją niska masę nie jest to auto do jezdzenia powyżej 150km/h gdyż podmuch wiatru może delikatnie zarzucić nam autem.
Karoseria hmmm piękne kształty i to tyle. Lakier daje dużo do życzenia ale to teraz norma, gdyż produkują lakiery ekologiczne, które rysują się od patrzenia. Jednym słowem trzeba zainwestować w brzydkie chlapacze, ale za to zero odprysków na karoserii.
Do przodu rewelacja, z tyłu też dobrze widać. Lusterka boczne są duże co daje również dobra widoczność. Jedynie słupki z przodu są ogromne co powoduje że patrząc delikatnie na prawo lub lewo nie widać niż oprócz tych wieeeeelkich słupków.
Średnie spalanie na 8100km komputer pokazuje 6.7 l. Uważam że nie jest to zly wynik. W mieście na trasie praca dom ok 7km podaje spalanie 6.9 l , w trasie jezdzac normalnie wynik jest około 4.6 do 5 l. Wiec nieźle. Raz jechaliśmy w trzy osoby, tak jak podpowiadał komputer, kiedy kazał bieg wyżej wrzucaliśmy bieg wyżej i tym sposobem na trasie 210 km auto spaliło 3.9 l. Rewelacja
Mam klimatyzację manualną, chwilę zajęło zanim załapałem jak prawidłowo ją ustawiać latem czy zimą. Gdyz już to się opanuje auto szybko się nagrzewa zimą i szybko chłodzi latem. Nie mam zastrzeżeń i teraz też nie widzę różnicy między manualną klimatyzacją a automatyczną
Przestrzeni dla kierowcy i pasażera z przodu jest pod dostatkiem, no i fotele są wygodne. Z tyłu duża ilość miejsca na nogi i nad głową również o ile się nie ma więcej niż 185cm. Powyżej tego wzrostu z tyłu może być pasażerom ciasno.
Niestety Astra jest słabo wyciszona, co nie znaczy że źle. Słychać opór powietrza i toczące się koła, ale wystarczy radio dać na głośność minimum 20 i już nic tylko muzyczkę słychać. Choć na swój segment opel zrobił dobre wyciszenie są auta gorzej wyciszone, więc nie ma co narzekać
Jak na razie moje koszty to tylki wymiana oleju i przegląd, więc nie mogę tu dużo napisać. To wyjdzie wraz ze wzrostem kilometrów. Jak narazie jest bardzo tanio
Uważam że za moja astra ma idealny stosunek jakości do ceny. Nie kosztowała dużo a daje przyjemność z jazdy oraz komfort podróżowania dla mnie jak i pasażerów. Jedyny wielki minus astry hb to kurde bardzo bardzo bardzo mały bagażnik
wieszające się radio- wgrali nowy soft i wszystko działa
brak jakichkolwiek poważnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 Turbo 105KM 77kW [l/100km]