Ocena kierowcy - Opel Calibra

moog, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 8V 115KM 85kW
Rok produkcji 1991
Opel Calibra 2.0 i 8V 115KM 85kW 1990-1997 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo stabilne auto....polyka zakrety prawie niezauwazalnie:)
Za takie pieniadze mozna przymknac oko na kilka drobiazgów. Silnik c20ne (115 km) jest jak dla mnie wystarczajacy i trzeba dodac ze bezawaryjny. Wyposazenie ok, komfort...w koncu to nie limuzyna:) Ogolnie jest ok.
Silnik jak na mala moc 115km daje sobie rade z wyprzedzaniem. Do 100km/h troszke mu dlugo schodzi ale po 100 juz calkiem przyzwoicie sobie radzi. Co do zasilania gazem...auto lubi ten rodzaj paliwa chyba:)
Biegi wchodza bez najmniejszych problemow, wsteczny nie zgrzyta ani nie blokuje. Jestem w szoku jak na opla z takim przebiegiem:)
Tutaj wielkie brawa dla inzynierow opla. Na oponkach 205,50 R16 i calkiem seryjnym zawieszeniu nie straszne mi zakrety:)Uklad kierowniczy rowniez b dobry, i precyzyjny pod warunkiem ze w dobrym stanie.
Jesli chodzi o widocznosc to mam zastrzezenia. Niema tragedii ale mogloby byc lepiej. Najbardziej dokucza mi widocznosc przy cofaniu...ale od tego sa lusterka wiec daje rade.
Wszystko ok...no moze poza umieszczeniem przyciskow od el. szyb w tunelu srodkowym...nie wiem kto to wymyslil ale musialbyc nietrzezwy...
U mnie wszystko ok, zima cieplutko a w lecie da sie wytrzymac pomimo braku klimy. Wystarczy otworzyc szyberdach i uchylic okienka:)
Jako ze jest to auto klasy Coupe niema sie co spodziewac duzej ilosci miejsca z tylu...w koncu jak chcialbym rodzine wozic to kupilbym volvo w kombi:P Z przodu naprawde wygodnie i duzo miejsca.
Jak na auto z poczatku lat 90 jest super... Sluchac troche prace silnika na wysokich obrotach...u mnie moze nawet troche bardziej bo mam zamontowany inny niz fabryczny dolot...wiec troche to buczy:). Ale jak byla seria to wszystko w normie.
ogolnie powiem tak.... 24L lpg starczylo mi na 180km jazdy w wiekszosci po miescie. W trasie ponizej 10l LPG na 100km jadac do 120km/h max...pozniej rosnie nawet do 12 L
Ciezko bedzie znalesc podobne auto za niewygorowana kwote.
U mnie wszystko ok. Zero problemow i oby tak dalej:) Zadnych niespodzianek...no moze poza spalona zarowka:)
Zero jakichkolwiek awarii. Zawsze moge polegac na tym autku. Odpalam rano i jade. Wrunek? - jak w kazdym aucie liczacym sobie sporo ponad 10lat....trzeba dbac.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 8V 115KM 85kW [l/100km]

11,0