Ocena kierowcy - Opel Calibra

Karol_Volvo, 12 lat temu
Silnik 2.0 i 8V 115KM 85kW
Rok produkcji 1994
Opel Calibra 2.0 i 8V 115KM 85kW 1990-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : C20NE 115PS nie którzy mówili, że słabe, a jednak potrawi.
Jest to moje pierwsze auto. Model ogólnie w Polsce nie jest okazany w pozytywnym świetle, przez grupę wieśniaków którzy zbeszcześcili ten model, gdyż mają myśli opentane przez gry typu Need For Speed Underground. Oryginał w bardzo dobrym stanie to żadkość. Lecz ja taki posiadam i będę posiadał, gdyż wielbię te auto za to jak mi się odwdzięcza swoją bezawaryjnością i sprawnością co do silnika oraz innych podzespołów.
Silnik ten uważam za bezawaryjny. Jest to starej budowy 8 zaworowa jednostka, która cieszy się dobrymi opiniami. Mnie nie zawiodła. Jedynym problemem, którego ja narazie nie doznałem jest to zła eksploatacja co do zasilania LPG, bądź poprostu źle założona instalacja gazowa, lecz głównie od tego padają sondy lambda- koszt 60zł, przepływka- 80zł bądź wtryski benzyny- ok. 70zł.
Świetnie sprawuje się ta skrzynia. Jeżdżę autami: Renault Clio seria 1- skrzynia w Oplu jest lepsza, nawet mogę stwierdzić, że lepsza niż w aucie które również używam Opel Omega B 2.0 16v diamand.
Przeciętnie, ponieważ to jest Cupe, a nie szklarnia jak Peugeot 1007...
Grzeje świetnie w zimę, na to nie ma co narzekać. Termostat o ile ktoś ma sprawny również szybko doprowadzi nasz silnik do godnej temperatury :)
Nie którzy byli ździwieni jadąc z tyłu, że ma ona tyle miejsca.
Spalanie na gazie drugiej generacji BRC/Lovato: 11/13 litrów na 100km w mieście 8/10 litrów na 100km na trasie Benzyna: 10/12 litrów na 100km w mieście 7/10 litrów na 100km na trasie
Kupujesz Calibrę do 4 tysięcy? Wiesz, że włożysz drugie tyle. 3/4 aut na znanych aukcjach internetowych jest albo zdezelowane, zgnite, bądź tak sponiewierane przez chłopców ubierających się w sportowe odzienie marki Adidas. Ciężko jest wyrwać w tej cenie, ale myślę, że za zdrowy, oryginalny egzemlarz o jednostce C20NE można liczyć te od 4 tysięcy do 5 tysięcy. C20XE ciężko dostać sprawne i żwawe, gdyż jest więcej awaryjne niż idioto odporna 8v. Za jednostkę C20LET trzeba sporo liczyć sobie, lecz jest głównie tak, że trzeba doliczyć sporo za regenerację napędu 4x4 oraz turbiny. Pozdrawiam wszystkich z autocentrum

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 8V 115KM 85kW [l/100km]

10,3