Ocena kierowcy - Opel Calibra

mleczak, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 8V 115KM 85kW
Rok produkcji 1993
Opel Calibra 2.0 i 8V 115KM 85kW 1990-1997 - Oceń swoje auto
Inne : Calibra ma duszę i charakter. Ten samochód rozbudził we mnie pasję motoryzacyjną i zawsze będę wracał do niego myślami z nostalgia.
Układ elektryczny
Inne : gaśnięcie przy szybkim przełączeniu na LPG
Calibra ma duszę i charakter. Ten samochód rozbudził we mnie pasję motoryzacyjną i zawsze będę wracał do niego myślami z nostalgia. za niewielką obecnie cenę można kupić sobie samochód który dostarczy świetnych wrażeń.świetne prowadzenie i trzymanie drogi. ze względu na niskie zawieszenie bywają problemy z parkowaniem samochód dosyć nieźle bryka jak na stosunek mocy 115km do masy. nawet na gazie osiągi są zadowalające na tyle, że rzadkością były dla mnie wyprzedzające mnie samochody:).
manualna skrzynia biegów świetnie się sprawuje, jedynie czasami wsteczny zgrzyta.
świetne prowadzenie i trzymanie drogi. Ze względu na sportowy charakter samochód ma utwardzone zawieszenie, co na polskich drogach niestety bardzo daje się we znaki. Jednak pozwala na świetne trzymanie się drogi. Myślę, że jest to rozsądny kompromis.
dobra widoczność. należy nadmienić że lusterka nie dają żadnych zniekształceń obrazu, co jest coraz bardziej popularne.
. Obsługa jest intuicyjna i komfortowa. Wnętrze nawet po kilkunastu latach użytkowania wygląda doskonale bez widocznych oznak zużycia. bardzo obszerny i ładowny jak na samochód sportowy. Karoseria dosyć dobrze opiera się zębowi czasu. Fotele przednie są świetnie zaprojektowane. Kierowca usadowiony w niemal leżącej pozycji może poczuć się zespolony z samochodem. Fotele są na tyle wygodne, że nie pozwalają odczuć nawet wielogodzinnej jazdy. Wersja skórzana wentylowana z podgrzewaniem dodatkowo poprawia komfort, choć moim zdaniem zdecydowanie bardziej komfortowe są tapicerki welurowe.
Mój egzemplarz mimo dużego zawilgocenia wnętrza (długo stał bez szyb pod chmurką) nie miał problemów z wentylacja (nawet bez włączonej klimy)
samochód oferuję wystarczającą przestronność z przodu nawet dla osób do 2m wysokości. Możliwości regulacji położenia i wysokości fotela i zagłówka zapewniają zadowalający komfort. Tylna kanapa jak na sportowy samochód oferuje bardzo dużo miejsca, bez problemu zmieści nawet 3 towarzyszki podróży:) bardzo przestronny, jak na sportowy samochód, bagażnik
Samochód jest świetnie wyciszony. Jak na ten rocznik i przebieg, silnik i drogę słychać dopiero powyżej 80km/h.
za niewielką obecnie cenę można kupić sobie samochód który dostarczy świetnych wrażeń. polecam młodym kierowcą żadnym wrażeń godnych wspomnień po latach
naprawa łącznika stabilizatora,świec,osłona przegubu
stopienie reflektora przedniego, wymiana przewodów,kopułki,regeneracja łacznika wydechu,wymiana środkowego tłumika,naprawa szyb elektrycznych,wymiana kompletnych przewodów hamulcowych,

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 8V 115KM 85kW [l/100km]

11,1