Ocena kierowcy - Opel Calibra

Konrado125, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 8V 115KM 85kW
Rok produkcji 1991
Opel Calibra 2.0 i 8V 115KM 85kW 1990-1997 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : chamulce są super auto staje w mejscu abs działa świetnie ale myśle ze dobre chamowanie zawdzięczam tez nowym nacinanym i naiwecanym tarczą Brembo
Układ elektryczny
Inne
samochód jest bardzo fajny jeśli go dopieścimy mamy bardzo fajny sportowy samochód tylko nie napalajmy się na pierwszą lepsza Calibrę za tanią kasę bo to istne \"zwłoki\" na calibry za 3000zł i poniżej szkoda czasu chyba ze to jest naprawdę jakaś dobra okazja bądź uboga wersja bez gazu.. lepiej dać więcej kasy i mieć ładna Calibrę, ja dopiero po ok. miesiącu trafiłem na taka wartą kupa.Samochód nadaje się pod dyskotekę jak i do miasta na zakupy ma duży bagażnik:) ogólnie polecam
Silnik nie jest zły ogólnie 2.0 V8 na te lata daje rade 200km/h da się złapać bez problemu więc źle nie jest przyspieszenie tez nie jest złe... słyszałem ze to najlepszy silnik w calibrach pod względem awaryjności duży plus to dźwięk silnika:) chodź jeśli ktoś chce dobrze poszaleć polecam silnik 2.0 V16 lub mocniejszy
super nic nie zgrzyta przy zmianie biegów, biegi wchodzą bez problemu przynajmniej u mnie...
Calibra prowadzi się dość pewnie chodź szczerze mogło by być lepiej... chodź to nie jest problem można kupić dobre sportowe zawieszenie na Allegro jest pełno różnych polecam \"gwinty\" oryginalne zawieszenie jest średnie, ale w sumie jak na nasze drogi jest super:D nie kupujcie 4x4!!! części drogie a sypie się to niesamowicie osobiście odradzam!!
widoczność jest dobra nie ma tragedii chodź siedzi się dość nisko to nie przeszkadza
ogrzewanie jest bardzo dobre szybko jest ciepło w samochodzie
pozycja kierowcy jest dość niska niewygodnie ogólnie chodź myślę ze muszę się przyzwyczaić bo niedawno ją kupiłem a wcześniej jeździłem Vectra A i Vectra B jak dla mnie były duużo wygodniejsze szczególnie dla pasażerów chodź Calibra jako samochód sportowy jest dość wygodny dla pasażerów w porównaniu do innych sportowych samochodów tylko szkoda ze to samochód 4 a nie 5 osobowy
wyciszenie jest dość dobre spokojnie można ze sobą normalnie rozmawiać nawet przy dużych prędkościach, chodź silnik bardzo fajnie brzmi wiec wyciszenie nie jest ważne :D
miasto 10-11l trasa można zejść nawet do 8l miasto 12-14l (14 w zimę miasto> trasa 10l to silnik o poj. 2.0 wiec nie będzie palił mało.. jeśli chodzi o koszty części nie jest źle
co do ceny jest bardzo dobra!:) za nie wielką kasę możemy mieć fajny sportowy wózek który po dopieszczeniu cieszy oko:) wcześniej miałem Vectrę A po jej sprzedaży dołożyłem naprawdę niewiele i mam teraz o wieeele ładniejszy i mocniejszy samochód:) chodź już nie tak wygodny oczywiście:) jeśli ktoś nie lubi ciasnoty a szczególnie z tyłu odradzam Calibre wybierzcie Vectre praktycznie ta sama kasa:D ale co do Calibry to ogólnie polecam
elektryka czasem szwankuje w duże mrozy (centralny zamek) poza tym wszystko ok
najgorszy minus to blacharka calibra bez rdzy to cud przy zakupie należy zwrócić duża uwagę na nadkola progi i podwozie

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 8V 115KM 85kW [l/100km]

10,3