Ocena kierowcy - Opel Calibra

Karol_Volvo, 12 lat temu
Silnik 2.0 i 8V 115KM 85kW
Rok produkcji 1994
Opel Calibra 2.0 i 8V 115KM 85kW 1990-1997 - Oceń swoje auto
Auto te jest zdobyć trudno w obecnych czasach oryginalne, zadbane, bez rdzy. Porządnie zachowane modele oraz zadbane ceni się na około minimum 4 tys zł- silnik 8v, nie mówiąc o słynnych silnikach C25XE- tak około 7-8 tys zł, a biały kruk wśród Calibry C20LET nawet 12 tys zł! Szanujcie Calibry, dbajcie o nie by były oryginalne!!! Rozumiem jeszcze zawias obniżający auto, jakaś delikatna końcówka wydechu i ładna felga- ale te gówniane laminaty oraz siatki z płotu do PIEKŁA!!! TYLKO ORYGINAŁ!!! ewentualnie German/Cult Style :D
Doskonały, prosty w budowie, bezawaryjny silnik, 8-zaworowy, 115 konny, ciągnący od dołu, mający bardzo fajny potencjał. Mam zdrową 8V, często i 16v przegoniłem. Uwielbiam charakterystykę pracy tego silnika! :)
Prosta skrzynia biegów, o krótkim przełożeniu. Biegi wchodzą idealnie, lecz słyszałem, że lepsze są skrzynie z calibry 16v- długie przełożenie i ekonomiczniejsza jazda przy wysokiej prędkości- 100/110 km/h.
Oceniam na dobry. Calibra oryginalnie jest zbyt miękka by jeździć ją szybko w zakrętach. Warto zainwestować w dobrą amortyzację i rozpórkę kielichów. Lepsza inwestycja mechaniczno-techniczna niż blacharsko-szpachlerska i bawienie się w oszpecenie tego modelu.
Widoczność jak dla mnie jest dobra, lecz dla kobiety która lubi jeździć autami typu Corsa, Clio itp. jest już to udręka.
Prosta budowa deski rozdzielczej- Vectra A. Przyciski, radio, schowki ładnie rozmieszczone- jakość dobra. Fotele przepięknie trzymają, są świetne- głębokie kubełki :)
Nie spotkałem się jeszcze z autem innym niż Opel, który tak szybko nagrzeje nam auto w mroźną zimę, bądź chłodną jesień. Użytkowałem VW/Volvo/Renault/Fiata i naprawdę co do ogrzania auta, najszybciej nagrzewała się moja Calibra. Co do klimatyzacji nie wypowiem się, gdyż nie mam w opcji u siebie.
Jest to bardzo przestrzenne Coupe. Trudno jest wsiadać jedynie do tyłu osobą które są wysokie, lecz dają rade :)
Jest to starej budowy auto, dodatkowo nie z pod znaku BMW bądź Mercedes-Benz, Saab, Lexus- więc nie można spodziewać się cudów i cichutkiego miejsca. Lecz nie jest to też spartańskie auto i miło się jeździ w trasy.
Jestem bardzo zaskoczony spalaniem tego auta. Jest zdumiewające. Po założeniu instalacji pierwszej generacji BRC, auto pali 11.2l/100km! Według mnie jest to malutko, jak na 2l piec. Autem na LPG udało mi się zejść na benzynie do 8.6l/100km! Polecam osobą które chcą mieć oszczędne auto z niewielkim zapasem mocy. Oczywiście do instalacji LPG polecam jedynie sprawdzonych i porządnych instalatorów- bo często u laików może to wyjść drożej niż jazda na samej benzynie.
Dobry zadbany model się ceni- lecz warto zapłacić. Polecam forum calibra team, oraz calibra group. Jest tam opisane co i jak przy kupowaniu tego auta, by nie nadziać się na niepotrzebne wydatki. Najlepiej kupować z kimś kto już posiada i zna ten model!
Auto u nas w rodzinie od 2008 roku. Przyjechało na kołach z Berlina, kupiłem w 2011 roku je od brata i do tej pory zero problemów. Ewentualnie sonda lambda- wiadomo jak to na gazie, jak i kopółka, palec zapłonowy oraz świece i kable zapłonowe. Tak to standardowe wymiany. Jedno co wymieniłem to łożysko lewego koła oraz gumę półosi.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 8V 115KM 85kW [l/100km]

11,2