Ocena kierowcy - Opel Combo B

Paweł, 9 lat temu
Silnik 1.7 D 60KM 44kW
Rok produkcji 1994
Opel Combo B 1.7 D 60KM 44kW 1994-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Auto kupione z przeznaczeniem na firmę, ale korzystam z niego prywatnie, póki co. Nie zawodne, BARDZO TANIE. Komfort przy długich trasach nie jest najlepszy, ale to chyba w każdym vanie z tego roku.
Karoseria : Blachy w tym modelu jak nie były zrobione to będzie trzeba zrobić.
Jako samochód z przeznaczeniem na firmę uważam, że spełnia swoją rolę. Można bardzo dużo zapakować, bardzo mało pali przy oszczędnej jeździe, tanie części, a na pace można spokojnie spać :)
Silnik oceniam na doskonale, kupiłem auto, które spory czas stało i miało mały przebieg. Wymieniłem podstawowe paski, filtry, (100 zł z robocizną), akumulator (200 zł) tyle z dotychczasowych napraw. Auto używane codziennie. Do tej pory przejechałem prawie 10 tys. Jedyne co muszę zmienić w silniku to uszczelka za 30 zł.
Jak na 94 rocznik, stawiam 4.
Tutaj 4- , ale to dlatego, że mam amortyzatory do wymiany i opony.
Komfort też 4, jak na dostawczaka może być, chociaż mój kolega 188 cm kierwonicę trzyma między nogami. Dla wysokich osób nie polecam. Po za tym mi pasuje.
Super, na pace można zapakować wszystko. Można nawet jechać na piknik i na niej spać :). Z przodu mogłoby być trochę więcej miejsca, ale jest OK.
Ogrzewanie super, dawało radę w najgorsze mrozy, gdy paka była nie odgrodzona i samochód nie do końca był szczelny.
Jak na dostawczaka może być.
Tutaj słabo, ale to po pierwsze disel, po drugie stary samochód :)
Koszt przejechania 100 km to około 25 złotych. Autentyk z tym, że nie przekraczam 80 km/h. W zimie spalanie przy mocnych mrozach (-17) sięgało nawet 6,5 litra. Po za tym super.
Auto tanie w naprawach, bo się nie psuje. Części raczej tanie. Wiadomo blacharsko Opel wypada raczej słabo więc koszty napraw balacharsko lakierniczych jak wszędzie.
Raczej brak, raz w roku jakaś uszczelka.
Póki co brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 D 60KM 44kW [l/100km]