Ocena kierowcy - Opel Combo C Van

Rodzina, ok 40-tki, srednie wykształcenie, duże miasto , Polska, login -"Tango780", 17 lat temu
Silnik 1.6 ECOTEC 87KM 64kW
Rok produkcji 2003
Opel Combo C Van 1.6 ECOTEC 87KM 64kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Środek jest super zaprojektowany. W sam raz dla rodzinki z dwójką dzieci. Polecam takze do małej firmy. Bardzo wygodny w trasę i podróżę wakacyjne.
Zawieszenie : zamocowanie amortyzatorow tylnich na szpilkach bez zabezpieczeń !!!
Inne : plastiki słabej jakości, nie odporne na manipulację malych dziciaczkow.
Układ elektryczny : czasami robi sie choinka na desce rozdzielczej, tylko czasami i szczególnie zima.
ogólnie dość duży komfort jazdy, dobrze zaprojektowane wnętrze, choć brak jak zwykle drobnych gadzetów (zamocowanie na szklanki, puszki, popielniczki malutkie, brak dodatkowych gniadz zapalniczkowych z tyłu, słabe rozwiązanie oświetlenia wnętrza...itp) Świetna jest pułka nad głową kierowcy i pasażera. Świetną sprawa jest podnoszone hydraulicznie siedzenie. Miłe auto dla RODZINY, na podróże , wakacje. Do małej firmy, na co dzień też polecam.
dość elastyczny, tyle co potrzeba.
twarda ale dość mocna
Trzeba uważać na przednią szybę , która jest bardzo duża lecz nie odporna na kamyki z pod kół jadącego przed nami sąsiada
Spalanie - w standardzie - Ok !, pod warunkiem że nie przesadzamy z pedałem gazu :). Pamiętajmy że jest to wysoki samochód i opór wzrasta wraz z szybkością. Jeżeli chodzi o części i usługi serwisu - to na pewno nie korzystajcie z autoryzowanych "wyciągaczy" pieniędzy. Te same amortyzatory co w autoryzowanym kupiłem 3 razy taniej w prywatnej firmie. W tzw. "SALONIE" nacinają na wszystkim czym się da i do tego się wywyższają - co to nie oni...;/. Mam swojego Pana Jacka wszystkie naprawy tam robię. Mały, może nie za piękny ale uczciwy i miły warsztat. PRZESTRZEGAM przed SALONOWYMI -serwisami. Katastrofa !!! Brak jakiegokolwiek poszanowania !!! Brak uczciwości !!! Widzą tylko siebie i swoją kasę !!!
tak dobrej , dawno w żadnym aucie nie miałem. Choć mroźną zimą mógł by być cieplejszy.
...można niemalże "tańczyć" ;))... świetnie rozwiązany w środku. Polecam rodzinkom :)) z grzecznymi dzieciakami.
no cóż, jest wysoki i wiatr go smaga. Silnik tez nie jest super cichy, ale to chyba norma we wszystkich nowych benzyniakach. W ficie kolega ma jescze głośniej - ja bym w jego fiacie nie wytrzymał. W moim Oplu jest trochę lepiej.
bez rewelacji ale jak się nie ciśnie to odwdzięcza się dość ładnym spalaniem. Raczej standard, bez żadnych rewelacji. Gaz jest dość dobrą alternatywą dlaa obniżenia kosztów, tym bardziej że montuje się bańke w kole. Polecam z gazem i to wcale nie najdroższych producentów !
Cena nowego zbyt wysoka !!! Cena używanego - w sam raz !!!
Trzeba uważać na wasze dzieci .Opel nie jest dziecio-odporny wewnątrz na grzebanie maluszków i wprawne raczki ciekawskich testerowiczów.
no niestety miałem taką niemiłą , jedną przygodę. Najgorsze że samochód był prawie nowy ( 30tys.km). Przy cofaniu odkręcił się tylni amortyzator, od wahacza. Nie muszę Wam pisać co by mogło się stać przy szybkości 80 km/h....!!! :( . Amorek oparł się na feldze i zniszczył ją razem z oponą. Bolało ;(. Wymiana: amorki+szpilka++felga+opona. Oczywiście w autoryzowanym serwisie nic o tym felerze nie wiedzieli :?. Żeby było śmieszniej zalecili dokręcenie wszystkich śrub-szpilek oraz dokupienie 2 szt. na zapas. Dobre ?:))....niezłe !!! ...co :(( Po tym incydencie naszczęście do tej pory jest powiedzmy - OK :)) Jeżdżę już ostrożniej, śruby Pan Jacek dokręca na WSZELKI wypadek prawie co każdy przeglądzik.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 ECOTEC 87KM 64kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Opel Combo C Van 1.6 ECOTEC 87KM 64kW