Ocena kierowcy - Opel Combo C Van

Rok produkcji 2009
Opel Combo C Van 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW 2004-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : przednia wysoka szyba
Silnik : nawaliła chłodnica przy 140tyś km w poprzednim aucie
Według mnie 4 z duuuuużym plusem, bliżej piąteczki dlatego ocena ogólna - DOSKONAŁE AUTKO. Połączenie praktycznego, małego dostawczaka z autkiem miejskim, na krótkie (do 500km) trasy. Pomimo tego że to Opel, auto jest warte uwagi :)
Silniczek troszkę słaby. Przy jeździe bez ładunku jak najbardziej zrywny i elastyczny, natomiast przy załadowanym samochodzie niestety mułowaty. Sprężareczka daje mu kopa, kręci się od ok. 2tyś obrotów. Silnik idzie do 4.5-4.8 tyś i nic więcej :)
W moim Combo dość opornie \"wchodzą\" biegi. Może to dlatego że jest jeszcze w miarę nowy...? Bądź pozostały przyzwyczajenia z poprzedniego modelu który miałem :)
Autko trzyma się drogi, czasem przy ostrym zakręcie bez ładunku daję się we znaki zbyt ciężki przód-próbuje wytrącić go z toru jazdy, ale szybka interwencja kierowcy wystarczy. W końcu to nie jest samochód do rajdowej jazdy :)
Jeśli chodzi o widoczność z przodu, najlepsze autko jakim jeździłem. Wysoka szyba przednia daje wrażenie dachu panoramicznego. Za to wielki plus. Co do widoczności w tył, niestety mój model jest oklejony, więc się nie wypowiadam.
Wszystko pod ręką, schowek troszkę zbyt głęboki. Świetną sprawą jest schowek nad głową kierowcy i pasażera, za to zasłużona piąteczka.
W zimę grzeje za kilka minut, na lato jest klimatyzacja :)
Jestem dość wysoki (196cm) i mam miejsca w sam raz. Ktoś większy już może mieć problemy. Jedyny minus to brak regulacji kierownicy w pionie.
Mój poprzedni Combo miał kratkę za plecami kierowcy i pakę z tyłu, więc przy 120km/h nie słyszałem swoich myśli. Tour jest o wiele wiele bardziej wyciszony. Do 120km/h jest bardzo cicho, powyżej silniczek już zaczyna być słychać.
Autko potrafi na ok 45l przejechać raz 550km, raz 800km :) Więc wszystko zależy od tego jak się jeździ
Użytkuje auto leasingowe dlatego się nie wypowiem :)
Dość często przepalają się żarówki
Ani jeden ani drugi Combo jeszcze mnie nie zawiódł :)

Usterki Opel Combo C

Opel Combo C – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu