Ocena kierowcy - Opel Combo C Van

Silnik 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Rok produkcji 2005
Opel Combo C Van 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW 2004-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Myśle że udany wybór trzeba się przyzwyczaić do wkręcania się na obroty, prócz tego nie widzę większych wad.Przed kupnem jechałem berlingo i combo zdecydowanie łatwiej sie prowadzi i lepiej jest wykonany.
Silnik o dziwo radzi sobie z masą autka, szybko sie rozgrzewa i nie ma wiekszych problemów.Jedynym minusem jest duża turbodziura ale było to do przewidzenia przy tej pojemności.
No toyota to nie jest potrafią sie pohaczyć biegi.Najwiekszym problemem jest zestopniowanie przy lekkim toczeniu trzeba wrzucać jedynke dwójka dopiero od 2000 obrotów, zdecydowanie lepsza elastyczność trójki.Sam lewarek dobrze umieszczony.
Myśle że jak na samochód tej klasy dobry kompromis pomiędzy komfortem a sztywnym prowadzeniem.W mieście sprawuje sie super, na dłuższe trasy nie polecam( ale ja jestem już skrzywiony poprzednim samochodem amerykańskim vanem który pływał i to była zupełnie inna bajka)
To była pierwsza rzecz która rzucila mi sie w oczy przednia szyba jest ogromna naprawde wszystko widać rewelacja.Wiadomo że do tyłu przy drzwiach wachadłowych są pewne problemy ale coś za coś.
Ogólnie wszystko pod ręką, bardzo łatwa i przyjemna obsługa radia ( inna sprawa jakośc dzwięku ale to nie mercedes).Jedena rzecz irytująca to miesce na napoje, trzeba ćwiczyć yoge żeby sięgnąć puszke :p
Klima w lato rewelacja (katar gwarantowany :)) silnik szybko się rozgrzewa naprawde ciepełko w kilka chwil.
Mam 190cm i czuję sie swobodnie w tym autku.Przesiadłem sie z vana i szoku nie było tak więc patrząc na gabaryty zewnętrzne super.
W mieście do przyjęcia, niestety dłuższa trasa męcząca duże szumy powietrza spowodowane dużą szybą oraz lusterkami.
Ciężko mi wyczuć to auto jeżdżę 90 % w mieście i spalił mi 6,2 jak i 7,2 a raczej noge mam taka samą ,myśle że klimatyzacja obciąża silnik w dużym stopniu.
Myśle że w tej cenie nie kupiłbym lepszego auta, choć ciężko jest trafić paroletni w dobrym stanie.
Samochód kupiłem miał 182 000 teraz ma 190 000 na razie nic .
j.w.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW [l/100km]