Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

Marek, 15 lat temu
Silnik 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Rok produkcji 1999
Opel Corsa B Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo tego że to tylko 1.0 to całkiem ładnie się zbiera.
Inne : Przepływomierz-w tym modelu po pewnym czasie to standard, zamieniać tylko na boscha
Karoseria : w 9 letnim aucie ogniska rdzy na tylnej klapie i spodach drzwi z tylu... Nie bardzo.
Przeniesienie napędu : Przegup przy 100tys mi poszedl.
Jest dobrze, jestem zadowlony.
hm.... trzy cylindry i litr pojemnosci... niby niewiele ale jak na takie auto całkiem nieżle się zbiera, silnik nieco głośny ale w sumie trzeba nieco wyższe obroty mu dawać. Nie jest żle.
Wszystko ładnie pięknie z tym, że czasem przy moim przebiegu mam problem ze wstecznym, chce wrzucić, nie wchodzi do końca, wtedy wrzucam jedynkę, delikatnie puszczam sprzęgło i wchodzi. ale skrzynia sama w sobie jak dla mnie pracuje w porządku.
Auto dobrze się prowadzi, nie rzuca nim za mocno. Ale powoli trzeba się zbierać do napraw w zawieszeniu bo polskie drogi dają o sobie znać. Ale to w końcu 130kkm na oryginalach ale po poskich drogach. Ok 100tys wyminialem tylne sprezyny bo jedna mi pekła.
Wszystko widać jak na dłoni, czy to z tyłu czy z przodu. Mam wersję 5drzwiowa i fajne sa te trojkatne szyby z tyły bo to bardzo pomaga. Jest super.
Wszystko jasno i przejrzyście ale nie mam kocepcji gdzie upchnąć CB.
Grzeje dobrze ale zdarza się, że szyby parują na tyle mocno że nawiew sobie z tym nie radzi. Zwłaszcza gdy w aucie sa więcej niż dwie osoby.
Jak na auto tej klasy jest świetnie:) Dużo miejsca i wygodnie można się usadowić. Jeżdzilem w Audi A4 i tam w śodku bylo mi ciasno za fajerką, tutaj siedzę jak krol. Na tą kalse jest genialnie.
Na wolnych obrotach jest w porzadku ale podczas jazdy bywa różnie... ach te 3 cylindry...
Auto jest bardzo ekonomiczne. Mało pali, części jedne z tańszych na rynku a przy tym silniku OC nawet przy mojej zwyżce jest do przejścia.
Bo nie można za bardzo chwalić.
Hm... W sumie jakichś większych nie było... i nie ma.
Przejechałem nią jakieś 40tys i mialem pęknietą sprężynę z tyłu, wymieniałem przepływomierz więc nie jest żle.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW [l/100km]

Opel Corsa B Hatchback