Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

Posiadacz corsy, 13 lat temu
Silnik 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Rok produkcji 1999
Opel Corsa B Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Mimo swoich małych rozmiarów, auto jest dosyć pakowne.Mamy tu względnie pojemny kufer w który mozemy coś już wrzucić.
Silnik : Przepływomierz, zawór egr,
Karoseria : Auto mam z roku 1999 dwa wykwity korozji próg i rant maski.
Zawieszenie
Samochód oceniam przeciętnie, ale to tylko ze wzgledu na ten silnik. U mnie przy przebiegu 115tyś został przeprowadzony remont silnika. Przyczyną tej naprawy była ogromna ilość pobieranego oleju, ponad litr na 1000km. Miałem też kłopot z przepływomierzem wymiana przy przebiegu około 90tyś km, cena oryginalu około 500zł. Dwa razy zaswieciła się również kontrolka silnika, która to po odczytaniu wykryła błąd zaworu egr. Objaw u mnie falowanie obrotów i kłopot z zapalenie auta.Polecam corse ale z silnikiem 1,2 bądź 1,4
Kultura pracy jednostki napędowej fatalna! Głóśna praca trzech cylindrów. Może i to kwestia podejścia do auta,ale mnie ciężko się przyzwyczaić.
Wporządku.
To nie porshe, ale przyzwoicie trzyma się drogi.
Dobra w każdym kierunku.
Nie mam zastrzeżeń.
Dostatecznie szybko w kabinie jest ciepło.
Jak na tej klasy samochód jest wporządku.
Niestety trzycylindrówka daje o sobie znać. Drgania na kierownicy , oraz ten paskudny dźwięk silnika!
Nie wierzcie w astronomiczne oszczedności w spalaniu, chyba że chodzi o trasę i max 90km/h. Sporo części zamiennych w przyzwoitych cenach. Najdroższy temat z jakim się spotkałem to oryginal przepływomierz i zawór egr.
Jakość/cena. Nie wiem czy są w tej chwili auta którym nic nie dolega. Mysle że za te pięniądze będzie to dobry wybór jeśli ominiemy silnik 1,0.
Hmm nigdy nie stanąłem na drodze także nie powiem że jest źle. Auto ma swoje przypadłośći, które można wyeliminować.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW [l/100km]

6,8