Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

Jarosław P., 9 lat temu
Silnik 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Rok produkcji 1998
Opel Corsa B Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Jego brak wymagań i kosztów, po prostu zalać wymienić olej i jechać.
Przeniesienie napędu : Plastikowe łączniki drążke-skrzynia wyrabiają się
Kupiłem Corse za 1500zł bo potrzebowałem czasem skorzystać z samochodu. I jako "dupowuz" sprawdza się świetnie, aż do znudzenia. Jedynie zalać i przekręcić kluczyk, niczego więcej nie wymaga. Świetne autko jeśli nie chcecie wiele wydać, a móc dojechać z A do B.
Odpala, nie kaprysi, spala niewiele. Robi dokładnie to czego można oczekiwać od taniego małego autka miejskiego bez fajerwerków. Przyznam, że jego 3 cylindry nie są wzorem kultury, ciszy i braku wibracji, ale bez obaw jest mniej wyrafinowany niż ciche benzynowe silniki, ale nie jest to traktor. Bierze trochę oleju, moc ma tylko do spokojnej jazdy, wyprzedzanie przy 80km/h to wyzwanie.
Wymaga przyzwyczajenia, wsteczny często może zgrzytnąć, szybko wyrabiają się plastikowe elementy łączące drążek ze skrzynią. Jestem jednak zadowolony, nie reprezentuje ona mniej niż można oczekiwać od prostego samochodu.
Normalnie, zresztą przy miejskim autku 1.0 układ nie musi być jakoś wyszukany, wystarczy że jest. Na przeglądzie wyszedł wzorowy stan zawieszenia. Jednak promień skrętu jakoś wydaje mi się duży w stosunku do gabarytu auta. Może mi się wydaje.
Pozycja fotela jest jakaś nie dopasowana do moich wymiarów. W Golfe czułem się lepiej jeśli chodzi o długość nóg, ustawienia fotela, odległość od kierownicy.
Nawiewy działają dobrze, szyby nie parują.
Jest OK, choć chyba OPEL wziął inna posturę człowieka za wzorzec dla ustawienia fotela, kierownicy pedałów. Mam 170cm i raczej długie nogi.
Jak na benzynę i 3 cyl. to raczej przeciętnie, choć lepiej niż w golfe 1.6TD
No to jest ŚWIETNE w tym samochodzie. Zapłaciłem 1500zł za świetny stan, ubezpieczenie mimo młodego wieku 300zł, pali mało (obawiałem sie spalania w silniku benzynowym), naprawiałem pierdołki gdzie cena za części to było 20zł, 4,5zł, i wycieraczki! 20zł Podoba mi się to.
Mało muszę płacić za bezusterkowe jeżdżenie z A do B, zachwytu auto nie wzbudza ale jest wiernym osiołkiem targającym i działającym na zawołanie.
Plastikowe łączniki drążęk - skrzynia biegów ->20zł Wycieraczki ->20zł Żarówki ->4,5zł I nic więcej nie chce się popsuć.
Nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW [l/100km]