Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

ocsjz, 9 lat temu
Silnik 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Rok produkcji 1999
Opel Corsa B Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Mało awaryjny, a przy tym oszczędny.
Karoseria : Rdza
Całokształt oceniam doskonale. Stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry. Za niewielką cenę otrzymujemy bardzo fajny i przede wszystkim mało zawodny samochód.
Jeśli chodzi o silnik oceniam go dobrze. Z opinii zaczerpniętych z różnych źródeł wiem, że wszystkie silniki Opla lubią olej więc to główna "bolączka" silnika.
Skrzynię biegów oceniam dobrze. Biegów nie trzeba szukać wchodzą łatwo, ale do doskonałości troszeczkę brakuje.
Układ jezdny oceniam doskonale. Samochód dobrze prowadzi się w zakrętach i na nie równych drogach. Trzeba pamiętać, że to auto nie jest samochodem sportowym, a więc wchodzenie w zakręty z dużą prędkością nie jest wskazane.
Widoczność w tym samochodzie oceniam doskonale. Przez przednią szybę widać wszystko, a słupki nie ograniczają w jakiś straszny sposób widoczności. Jeśli chodzi o szyby boczne też nie ma do czego się przyczepić. Szyba tylna również na duży plus.
Ergonomię oceniam doskonale. Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ ten samochód jest naprawdę dobry.
Wentylację i ogrzewanie oceniam doskonale. Dość szybko można odparować szyby w deszczowe i jesienne dni. W zimie też dość szybko robi się ciepło, a po kilku minutach mamy już temperaturę jak w cieplutkim mieszkaniu.
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów również oceniam doskonale. Mam 185 cm wzrostu i nie mogę narzekać na komfort jazdy, a samochodem pokonuję długie trasy. Cztery osoby podróżują naprawdę komfortowo. Jazda w piątkę mogłaby być uciążliwa.
Wyciszenie oceniam doskonale. Jak na samochód z tak małym silnikiem, gdzie niejednokrotnie trzeba wkręcać go powyżej 4 tysięcy obrotów w środku jest bardzo cicho. Spokojnie można rozmawiać bez podnoszenia głosu i komfortowo słuchać radia.
Ekonomiczność nie mogę ocenić inaczej jak doskonale! To autko pod tym względem jest niesamowite. W mieście nie ma apetytu, a na trasie jadąc zgodnie z przepisami i nie szarpiąc mocno do przodu uzyskujemy wyniki nieosiągalne dla innych samochodów.
Stosunek jakość/cena również muszę ocenić doskonale. Za niewielkie pieniążki możemy kupić samochód wygodny, ekonomiczny i z pewnością nie przybędzie nam siwych włosów od użytkowania tego samochodu.
Niezawodność oceniam dobrze. Doskonale nie jest, bo każdy samochód ma prawo się zepsuć, natomiast części do tego samochodu są bardzo tanie, wymiana również, a dostępność części chciałoby się powiedzieć, że dostaniemy je w każdym sklepie spożywczym!
Poważnych usterek na razie nie odnotowałem i mam nadzieję, że tak pozostanie. Samochód kupiłem w lipcu 2014 roku i do dzisiaj, czyli do lutego 2015 roku zrobiłem nim 21 tysięcy kilometrów, a więc ocena nie może być inna - doskonale!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW [l/100km]

6,1