Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

Focus81@o2.pl, 16 lat temu
Silnik 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Rok produkcji 1998
Opel Corsa B Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Mały bandyta:) Idealny do jazdy miejskiej:D na trasie nie mozna wymagać od 65 Konnego silniczka tego samego co dają 90 konne silniki innych aut i modeli.
Bardzo ciekawe auto.Długo sie wachałem miedzy Oplem,Fiatem Punto1 a.....Fiatem Siena.Jednak wybrał Opla i teraz nie zamieniłbym sie na żadnego z wymienionych Fiatów.Szkoda ,ze już tych modeli nie produkują.Polecam 16 V silnik tego Corsarza:)
Elastycznośc jest bardzo dobra:) Wyprzedzanie bez strachu w oczach. 65 koników to wystrczająca moc dla tego autka.Wczesniej miałem Uno 45 konne i było duzo słabsze. 20 KM więcej to sie czuje.
Wszystko działa w jak najlepszym porządku:) Wszystkie biegi wchodzą lekko.W UNO zimą masakra z jedynką i dwójką:/
Zawieszenie komfortowe.Nic tylko delektować sie z jazdy :)
Widoczność doskonała.Brak martwego pola.
Autko 3 drzwiowe,wiec założenie było iż nie woże więcej niż 2-3 osoby.Idealny pod moje potrzeby.
Parują rzeczywiscie szyby:( Ogrzewanie jednak jest bardzo szybkie i o niebo lepsze niż w UNO.
Nie będe nim przewoził worków z kartofalmi,wiec miejsca jest wystarczająco:)
Powyżej 3,5 tyś obrotów silnik jest głośny...ale podobno taka uroda tego silnika:( UNO bzyczało na trasie ciszej.
Bardzo oszczędny:) Sprawia mi wiele radości na Stacji beznzynowej.Aż miło gdy widzisz jak podczas jazdy wskazówka paliwa ledwo-ledwo sie przesuwa.UNO żarło wiecej paliwa:/
Drogie serwisy..,ale niemieckie Auta zawsze mają drogie serwisy.Resza czesci na podobnym poziomie co auta z tej klasy.
Wszystko działa:) Cichy,nic nie stuka ...UNO,tukło sie jakby było trzesienie ziemi.
Mało awaryjny.Standartowa wymiana Oleju,fitrów oraz paska.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW [l/100km]

5,9