Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

Paul, 18 lat temu
Silnik 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Rok produkcji 1999
Opel Corsa B Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Jestem z niego bardzo zadowolony, wcześniej jeżdziłem Maluchem, Fiatem 125 i UNO 1.0 ale żadnym z tych aut jazda nie była tak przyjemna. W porównaniu z UNO ma wygodniejsze fotele, trochę mniej pali jest twardszy w prowadzeniu i droższy w eksploatacji.
Mam 1,2l 16V 65 KM co daje 170 km/h, to idealny silnik dla tego autka, w mieście daje bardzo dobre przyśpieszenie i jest bardzo elastyczny. Biegi 1 i 2 wykorzystuję tylko przy ruszaniu.
Wszystkie biegi wchodzą bez najmiejszych problemów, jak dotąd doskonale.
Zawieszenie dobrze znosi Polskie drogi. Auto bardzo dobrze trzyma się drogi, w dobrą pogodę na autostradzie w zakrętach jechałem bez problemu 160 km/h.
Dobra, ale nie doskonała.
Wszystko jest na swoim miejscu, nie trzeba żadnej instrukcji, nietypowe jest tylko wrzucanie wstecznego.
Dobra lezcz głośna, zimą trochę szybciej mógłoby się nagrzewać.
Z przodu miejsca jest bardzo dużo, z tyłu znacznie mniej, trudno mi powiedzieć bo tak się do tej pory składało że z tyłu dłuższej drogi nie jechałem, ale żona uważa że jest porównywalnie z najlepszymi autami tej wielkości.
Powyżej 110/h robi się głośno, głośno działa wętylacja gdy da się jej większe od 1 obroty.
Mało pali, tanie części, drogie przeglądy, nie zabardzo opłaca się zakładanie instalacji gazowej (plastykowy kolektor) odpowiednia do tego modelu silnika instalacja sekwencyjna kosztuje ponad 3500zł dlatego na razie jej nie założyłem.
Gdyby nie to że trzeba do niego drogich instalacji gazowych dałbym 5, a tak tylko 4.
Dosłownie NIC się nie zepsuło, była tylko standartowa wymiana oleju, filtrów paliwa i powietrza oraz tankowanie benzyny.
Jak wyżej - bez najmniejsej awarii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW [l/100km]

Opel Corsa B Hatchback