Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

Rok produkcji 1996
Opel Corsa B Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1993-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : rdza
Silnik : uszczekla pod klawiatura
Calokcztalt oceniam doskonale, bo to dobry samochod. Czesci tanie,awaryjnosc mala,spalanie bardzo dobre,a cena zakupu tez nie jest wysoka. Trzeba tylko uwazac na rdze,bo to opel,a jak wiadomo-one wszystkie na to cierpia.
Silnik o takiej pojemnosci w aucie o takiej masie radzi sobie bardzo dobrze. Przy odrobinie checi mozna ze swiatel uciekac w czolowce. Oczywiscie nie jest to Ferrari i nalezy o tym pamietac. Jednak do jazdy po miescie to idealne autko. Mimo,ze przebieg jest dosc duzy(bo licznik napewno ktos uczynny cofnal),to nic sie zlego nie dzieje,a jego praca nie powoduje zadnego niepokoju.
Skrzynia pracuje tak jak powinna. Nie ma jakis znaczacych mankamentow. Czasem przy wrzuceniu jedynki sie troszke przytnie,ale to juz pewnie wina zuzycia,a nie wady.
Trzyma sie drogi,a wspomaganie pozwala dobrze wyczuc auto na drodze. Manewry na parkingu tez nie sprawiaja trudnosci.
Widac wszystko,bo to male auto. A skoro male,to wszystkie szyby sa blisko:)
Jak to w oplu-wszystko w standardowych miejscach.
Grzeje az za bardzo. Latem jest naprawde goraco. Nie wiem,czy to tylko w moim,czy ogolnie tak maja. Moze ktos grzebal cos przy tym i dlatego tak mam.
z ta przestrzenia,to zalezy od punktu widzenia. Ja uwazam to auto za dwu-,maks 3-osobowe. Z przodu jest miejsca na dwie odoby srednich rozmiarow. Jesli jade z zona,to jest ok,ale poniewaz jestem dosc duzym facetem,to z kolesiem podobnych rozmiarow juz szczelnie wypelnilismy przestrzen. Z tylu jeszcze nie siedzialem.
Tak sobie. zawsze moze byc ciszej. Jednak biorac pod uwage klase i cene auta,to nie mozna zbyt wiele wymagac.
To jedna z mocniejszych stron corsy. Spalanie przy normalnej jezdzie mieszanej to okolo 6l/100km(kieruje zona),Natomiast gdy ja troche poszalalem,powyprzedzalem i przeciagalem na wyzszych obrotach-8litrow/100km. Ceny czesci sa bardzo niskie,a wszedzie mozna je znalezc. Silnik bardzo prostej budowy i prawie kazdy mechanik sobie z nim poradzi.
W sumie poza zarowkami pod licznikiem i konsola centralna i pompka spryskiwaczy,to nic sie nie popsulo.
Poki co,nic sie nie rozwalilo. No wypadku w to nie wliczam,bo to inna bajka.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

6,1