Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1996
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Corsa B Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1993-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : 1.4 60KM pozytywnie zaskakuje. Niby tylko 60KM ale sprawnie ruszymy ze świateł a i na autostradzie wyprzedzimy innych :)
Zawieszenie : Jak na takie małe auto bardzo wygodne. Zawiozło całkiem wygodnie z Trójmiasta do Zakopanego.
Karoseria : Korozja ;(
Moje pierwsze auto! kupiłem z przebiegiem 140,000km a ostatnia jazda odbyła się przy 298,000km - w 7lat :) Nigdy w rodzinie nie było auta więc było intensywnie używane. Prosta sprawdzona konstrukcja. Tani serwis i rozsądne spalanie. Auto skończyło swój żywot po tym jak zatrzymałem się aby przepuścić na przejściu pieszą. Wjechał w nas Golf II. Nikomu nic się nie stało pomimo, że sprawca jechał z prędkością ok 70km/h. Z tyłu podłoga pogięta ale my cali. Auto idealne do miasta, na dojazdy do pracy ew weekendowe wypady za miasto.
Silnik C14NZ - pomimo 60KM sprawnie rozpędza się pod warunkiem, że jedziemy sami lub z 1 pasażerem :) Prędkość maksymalna na autostradzie - z górki - 175km/h :) Pozytywnie. Spalanie zależne od techniki jazdy i sprawności układu zapłonowego. Ten jest prosty. 4 świece, kopułka i palec. Najczęstsza usterka i problem z obrotami/mocą to w/w elementy ew. czujnik temperatury. Warto mieć wszystko sprawne bo w momencie przejścia w tryb awaryjny spalanie wzrasta do 15l :D
Długie przełożenia ale nawet przy przebiegu 280,000 nie wymagała naprawy. Biegi zawsze wchodziły i lewarek był stabilny. Nie to co w golfach, że trzeba "namacać" bieg żeby trafić :P
Miękkie zawieszenie. Warto mieć sprawne amortyzatory i ustawioną zbieżność. Odwdzięczy się pewnym trzymaniem w zakrętach.
Jeśli chcesz kupić Corsę B i bezpiecznie jeździć to pojedz na stację diagnostyczną. Ważne rzeczy do sprawdzenia: podłużnice, progi, podłoga. Skorodowane drzwi w niczym nie przeszkadzają. U mnie korozja była na obu drzwiach, zaczęło na podłużnicy, nadkola nad plastikami. Pomimo to uważam, że wiele innych aut na drogach jest w gorszym stanie :)
Bdb. Widoczność w każdym kierunku wyśmienita. Nie potrzeba czujników. Miałem wersję bez wspomagania więc było co kręcić ;D
W środku nie ma za dużo miejsca. Absolutne minimum. Jeśli w podróż weźmiemy 2 walizki to... 1 będziemy musieli położyć na tylnym siedzeniu :D Fotele bardzo wygodne. Po 700km trasie czuć, dyskomfort z tak małego auta. Mimo wszystko czasami tak wygodniej niż w pksie lub na korytarzu w pociągu.
Wzorowa. Nie miałem klimatyzacji ale był za to szyberdach - coś pięknego nawet w największe upały.
Bliski kontakt kierowcy z pasażerem. Absolutne minimum. Ciasno ale znośnie.
Auto jest niskie/małe więc nawet na autostradzie jest względnie cicho. Drzwi sam wyciszałem aby mieć lepszy dźwięk z głośników.
Części tanie w zakresie cen 50-120zł. Spalanie między 5-7litrów.
W tej cenie i klasie ciężko kupić coś innego. Pospolitość tego auta sprawia, że bez problemu naprawimy w każdym serwisie.
palec i kopułka rozdzielacza sonda lambad(jest jedna) świece czujnik temperatury uszczelka pokrywy zaworów i miski olejowej
Auto nigdy nie zawiodło na trasie. Brak większych usterek. Trzeba należycie dbać o układ zapłonowy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

Opel Corsa B Hatchback