Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

Silnik 1.4 Si 82KM 60kW
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Corsa B Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW 1993-1995 - Oceń swoje auto
Ogólnie 0 jest to samochód dla kogoś kto nie chce wiedzieć, że ma samochód, auto nie do zdarcia, wymaga tylko wymiany elementów eksploatacyjnych (filtry, oleje, płyny itp), jeżeli ktoś nie oczekuje elektronicznego wypasu i sportowych wrażeń - to auto jest stworzone dla niego, szanuje portfel właściciela.
Matizy i Seicento próbują czasami się szarpać na drodze, ale szybko bledną wąchając CO2. Silnik z biegiem czasu niestety coraz głośniejszy. Na miasto ideał.
Elastyczna. Natomiast standardowo - sporadyczne problemy z biegiem wstecznym
....i tu muszę Corsinę pochwalić, samochód ma przejechane prawie 140 000 km i jeszcze NIGDY NIC nie wymieniałem (po za hamulcami), auto jeździ po Wrocławiu (jeżeli ktoś wie jakie tu mamy drogi zrozumie o czym mówię).
bez zastrzeżeń, w porównaniu z dzisiejszymi futurystycznymi dziwadłami
w normie
ogrzewanie ok, nawiew ok, w zimie jednak problemy z odparowaniem szyby przedniej
samochód jest w sumie pojazdem typowo miejskim, mi służy jednak jako auto rodzinne..... i spełnia swoją funkcję, z tyłu 8 letnie dziecko ma wystarczającą przestrzeń do zabawy, z przodu jak w aucie klasę wyższej.
Gdyby był nowszy dałbym "doskonale", po 10 latach "tylko" dobrze, czas jednak robi swoje. Do 120 km/h jest ok, pow. coraz głośniej, przy 160 - mam wrażenie, że jadę 200:)
Jak powyżej, pali coraz więcej, przy normalnej jeździe zamykam się w 7l/100km. W trasie potrafi spaść do 5,5- 6l.
W/g mnie ceny są za niskie w stosunku do jakości, w porównaniu do VW Polo czy Punto zdecydowanie nr 1. Konkurencja zostaje daleko w tyle..... i dobrze. Nie wiem jak sprawują się modele C i D, ale ponoć dobra opinia corsy kończy się na modelu B.
Nic za diabła nie chce się psuć w tym samochodzie.... nie wiem czy we wszystkich tak jest.
Mam ten samochód od nowości, serwis co 15 000 km, może to dzięki temu nie odwiedzam serwisów pomiędzy przeglądami.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Si 82KM 60kW [l/100km]

5,9