Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

MODEST oli_m2@buziaczek.pl, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 16V GSi 106KM 78kW
Rok produkcji 1994
Opel Corsa B Hatchback 1.6 i 16V GSi 106KM 78kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Caloksztalt samochodu moge okreslic na lepszy niz jego wygląd który jest bardzo niepozorny;) Auto dla lubiących dynamiczną i sportową jazdę, tzw. wyprzedzanie z efektem:) oraz gubienie reszty samochodów stojących na światłach:) Ma naprawde niezle osiągi i spokojnie moze sie scigac z mocniejszymi autami np.BMW 320 e36 (wygrywając oczywiscie:) Do tego auto jest komfortowe i bardzo bogato wyposazone, w moim do kompletu brakuje jedynie skórki;) Jest to bardzo rzadki model ale jesli ktoś znajdzie drugi taki sam to naprawde gorąco polecam! Ps. Ja nie sprzedaje:)
Silnik jak marzenie, w tej lekkej budzie sprawia ze autem jezdzi sie jak ścigaczem:)
Biegi wchodzą lekko ale nie wymagaja czestej zmiany bo skrzynia jest tak elastyczna ze pozwala ruszyc na 5-tym biegu i w krótkim czasie rozpedzic sie od 0 do 210km/h
Sportowe, obnizone i utwardzone zawieszenie sprawia ze auto jest niemal przyklejone do nawierzchni i prowadzi sie naprawde swietnie zwlaszcza na dobrej trasie, przy pelnej predkosci kierownica nawet nie drgnie a pokonywanie ostrych zakretów to prawdziwa przyjemnosc:)
Nie przywiązuje do niej wiekszego znaczenia, jest dla mnie poprostu wystarczająca. Bardzo lubie jezdzic zimą na wlączonych halogenach które są niziutko osadzone i swietnie oświetlają drogę.
Bez zarzutów, wszystkie potrzebne wlączniki i wskazniki w zasięgu ręki:)
Cudeńko! Zimą elegancko, nim rozgrzeje sie silnik, lusterka wsteczne są już rozmrozone a fotele grzeją w tylek:) ...ogrzewanie przedniej szyby nie dawalo sobie tylko rady przy dwudziesto stopniowym mrozie i predkosci powyzej 90km/h;) Latem idealnie, klimatyzacja spisuje sie swietnie.
Najczesciej podrózuje tylko we dwójke wiec z przodu luz a tyl mnie nawet nie interesuje, chyba ze na bara bara ;)
To chyba jedyna wada tego autka:( Mocny silnik i większy tlumik troszke jednak chalasują... ale zapobieglem temu instalując niezlej jakosci sprzęt audio:)))
Zużycie paliwa jak na takie osiągi, zaskakująco niskie... w trasie nie spelna 6l, a w miescie 8l/100km
CORSA jest zajebista i powinna byc warta o wiele wiecej niz kosztuje!
Fajny i przydatny schowek pod fotelem, bardzo dobra akustyka wnętrza.
Nie wiem czy mozna to nazwac powazną usterką, ale silnik pobiera olej. Poniewaz auto ma swój wiek i ladny przebieg który przeszedl przewaznie na sporych obrotach, wiec nie przejmuję sie tym i dolewam go co pare tys.km.
Opel Corsa B Hatchback