Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

FanKlubCorsa-oralaa@gmail.com, 13 lat temu
Silnik 1.6 i 16V GSi 109KM 80kW
Rok produkcji 1994
Opel Corsa B Hatchback 1.6 i 16V GSi 109KM 80kW 1993-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Mnie osobiscie silnik i zarówno 1.4 16V jak i druga corsa co ma silnik 1.6 16V.Pierwszy cisnie 180km/h z normalnymi wysiłkami drugi cisnie 210 km/h a do setki zbiera się szybciej niż wiekszość pasatów,audic itd w razie pytań pisac
Układ elektryczny : czujniki aczkolweik czasem można to zlekceważyc i za dużo się nie stanie
Inne : wydech
Nie nażekam corsą z silnikiem X14Xe zrobiłęm już ponad 50 000 tys kilometrów i mimo wszystko nie nakładałem dużych nakładów finansowych.Ale generalnie jesli ktoś nie ma kasy polecam silniki 8 zaworowe.Przy 16-tkach jest więcej roboty za to ładniej się kręcą i mają kopa.Wiec jak zwykle wszystko kwestia pieniądza.
Przy tej wersji silnikowej nie mam co narzekać przyspieszenie masakryczne :)
Czasem ciężej wchodzą biegi choć to wina zazwyczaj wybieraka jest to mały koszt naprawy
W porządku,amory troszkę oryginalne za miękkie ale już podziałałem w tym kierunku
W porządku nie mam z tym jakiś problemów
ładny kształcik :)
Posiadam klimę,bez włączonej zima niestety parują dośc szyby.W chwili włączenia klimatyzacji problem znika odrazu.Możan zawsze wymienić filtry przeciwpyłkowe to zawsze coś pomaga.
Z przodu w porządku jednak gdy przednie miejsca są zajęte to może być trochę ciaśniej.Ale wbrew opini i wzrokowi do corsy potrafi sie naprawdę wieleeeeeeee zmieścić.<5 osób plus sporo sprzętu silnicek 1.4 16V i normalna jazda :)>
No z tym niestety trochę już gorzej.Auto słabo wyciszone głośno słychać silnik na wyższych obrotach oraz wjechanie w dziury itd
Niestety z silnikiem X14XE spalanie na pewno nie jest oszczędne.Z silnikami 8 zaworowymi jest już za to lepiej ale szesnastozaworowe nie należą do zbytnio oszczędnych jednostek napędowych
Dobra jakość do ceny
Jest parę drobnych rzeczy jak raz na dwa trzy lata np tłumik,jakiś czujnik itd Ale większość problemów można nawet samemu usunąć i to dość niskim kosztem poza tym sporo części zamiennych.Najważniejsze żeby osoba której oddajemy auto do naprawy znała się na oplach a zrobi nam tanio i szybko autko.
Bez takowych

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V GSi 109KM 80kW [l/100km]