Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

krriiss, 14 lat temu
Silnik 1.5 TD 67KM 49kW
Rok produkcji 1994
Opel Corsa B Hatchback 1.5 TD 67KM 49kW 1993-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : dynamika + mały apetyt na paliwo, rewela!
Karoseria : tu i uwdzie jakieś ogniska rdzy
Zawieszenie : troszkę się szybko zużywają łożyska(tyne)i koncówki drążków
Corsą śmigam od 4 lat jest to wersja sport wyposażona w kubełki, obrotomierz,lotkę na tylnej klapie + pakiet gsi (zamontowany fabrycznie wygląda identycznie jak wersja gsi), po za tym el.szyby, szyber, abs, czyli nie jest źle na trasie mnie nigdy nie zawiodła, zwinna, szybka i jakoś wygląda na zewnątrz jak i w środku dobrać ładne alu i będą się oglądać ja mam 15\' 195/50 zmieniają wygląd całego auta na 13 zimówkach nic szczególnego. Ato godne polecenia dla młodej osoby jak i też dla starszej. dla mnie wystarcza w zupełności rodzina 2+1.Dobra w trasę jak i w miasto, można powiedzieć że bezawaryjne tylko regularnie wymieniać na czas olej+filtry+paski i dbać o turbinę, czyli nie piłować na zimnym silniku , studzić turbinę po ostrej jeździe, a auto odwdzięczy się bezawaryjnością. Auto tanie w utrzymaniu
Silnik jest super, niezbyt głośny, elastyczny, jeżeli chce się wyprzedzać to trzeba pilnować żeby było 2500-2600 obrotów bo wtedy turbina zaczyna pracować, jest to wysoko obrotowy diesel jego moc maksymalna jest osiągana przy 4600obr. a czerwone pole zaczyna się od 5200. Poniżej 2500obr żadna rewelacja tylko spokojna jazda, po mieście wystarcza do 2000 obr. Ten silnik można \"podkręcić\" do ok 100KM w modelach do 97r. moja leci 190km/h przy 4900obr
skrzynia jest ok, problemów nie miałem.
jak ją kupiłem to było zamontowane zawieszenie firmy KONI sprężyny od gsi twarda jak wóz drabiniasty ale za to jak się trzyma w zakrętach!!! zależy co kto lubi, mi to pasuje . Choć twarde zawieszenie + dziurawe drogi jest przyczyną szybszego zużywania się łożysk w kołach.
widoczność jest dobra dookoła
wszystko na miejscu i pod ręką
dmucha dobrze latem + szyber i jest dobrze, Zimą nagrzewa się w miarę szybko
ja nie narzekam i ci co ich woziłem też nie narzekali czyli jet dobrze
nie jest źle jak zimny to troszkę hałasuje ale jak ciepły to cichy jak na starego diesla powyżej 3000obr głośniejszy. CORSA C 1.7DTI jet głośniejsza
i tu jest super przy mojej \"ciężkiej nodze\" nie przekroczyłem 6,5l/100km w jeździe mieszanej, a w trasie jest jeszcze lepiej tak średnio 110km/h + wyprzedzanie ok 4.6l/100 120-140km/h 4.9-5l/100km po zatankowaniu po kora v-power diesla w trasie do zapalenia się lampki rezerwy zrobiłem prawie 1300km!! cena rozrządu + wymiana =ok 550zł łożyska tył komplet 50zł łożyska przód ok 240zł te wymieniałem tylko raz ;) filtry- paliwa, powietrza, oleju po 20-25zł od sztuki. Końcówki drążków kierowniczych 30zł za szt. wiec tragedii nie ma
jest dobrze
żarówki podświetlenia deski i przełączników poprzepalane koszt naprawy niski ale dłubaniny troszkę jest
zbiornik paliwa prze-korodował koszt nowego 250zł, rozrusznik padł objawiało się to tym że ciężko odpalał aż aku mi padał, wyciągnąłem rozrusznik i zaniosłem do naprawy (obniżyło to koszty) zapłaciłem 50zł. teraz odpala jak na początku od cyknięcia,

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TD 67KM 49kW [l/100km]

5,2