Ocena kierowcy - Opel Frontera A Standard

Marcin, 16 lat temu
Silnik 2.2 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1995
Opel Frontera A Standard 2.2 i 16V 136KM 100kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Pomimo ramowej konstrukcji i tylnego napedu ,wysoki komfort jazdy.Nadaje sie na dlugie trasy.
Układ elektryczny
Naprawde lubie to auto.Jest juz dosc stare i pewnie czasem cos sie wysypie ale frajda z jazdy i zalety praktyczne nie do przecenienia.Daje komfort i poczucie bezpieczenstwa.
Moglo by byc lepiej ale nie narzekam,daje rade w miescie i na trasie,mocniejszego w tych autach nie ma.
Nie jest zle,biegi wchodza w miare lekko i precyzyjnie,troche krotka jedynka,czasami wsteczny nie wejdzie za pierwszym razem.
Kompromis miedzy jazda w terenie i po asfalcie,po wymianie opon na 235/70R16 praktycznie przestal bujac sie w koleinach,na zakretach trzyma sie drogi,poprzedni wlasciciel jezdzil po asfalcie z zapietym napedem4X4(nie wolno!) wiec scielo wewnetrzne krawedzie przednich opon,w koleinach byl slalom...Komfort wg mnie wysoki,na polskie drogi idealny,szkoda ze nie ma miedzyosiowego mechanizmu roznicowego...
Szerokie slupki z przodu,kolo zapasowe z tylu...ale siedzi sie wysoko i lusterka duze.
Trzeba sie przyzwyczaic,o intuicyjnej obsludze nie ma mowy...Bardzo podoba mi sie wskaznik naladowania akumulatora(tzn to ze jest:)
Nie mam pytan,klimatyzacja i nawiew dzialaja sprawnie.
Przestrzeni nie brakuje,duuze kombi.
Silnika prawie nie slychac do 120km/h,szumi powietrze na kantach i lusterkach,duzo zalezy od opon,na szosowych pewnie byloby ciszej,ja mam AT-ki i jest dobrze.
W mieszanym cyklu 11,5 na 100km.Co do czesci i napraw to radze omijac ASO,w wiekszosci sa dostepne zamienniki.To nie segment ekonomiczny,trzeba brac to pod uwage.
To pewnie jedna z najtanszych terenowek,za te pieniadze trudno kupic cos rownie wygodnego a w lekki teren tez sie nadaje.Dobre auto rodzinne.
Nie mialem problemow z drobiazgami,udalo mi sie trafic na zadbany egzemplarz.
Ostatnio nawalil hydrauliczny uklad sprzegla i tutaj zamiennikow nie ma...juz tydzien sciagam uzywane czesci...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

10,8