Oceny Opel Grandland/Grandland X

Najnowsze oceny Opel Grandland/Grandland X

3,8
~dako
SUV 1.2 Turbo 130KM 96kW
Auto dość wygodne, ładne, silnik 1.2 raczej na miasto niż na dłuższe trasy, mało ekonomiczny, jazda na trasie optymalnie 120-130km/h, auta takie w rodzinie mamy dwa, w obydwóch już naprawiane były przednie drzwi kierowcy bo się opuściły, (tandetne śruby?) w moim byłem już po 6 m-cach na wymianie oleju bo tak komputer stwierdził ?!?, w drugim już drugi raz alert uszkodzenia silnika, ponowna wizyta w ASO!!!! Strach pomyśleć co dalej. Ogólnie...
~Stary kierowca
SUV 1.5 Diesel 130KM 96kW
Wrażenia przy przyspieszaniu są ciekawe ale tylko dzięki skrzyni biegów, gdyż tak na prawdę z tym silnikiem, to auto "nie przyspiesza". Na codzień jednak te 11 czy 12 sekund do setki jest do zaakceptowania. Prędkość maksymalna też pozostawia wiele do życzenia. Auta z lat 80 i 90 z mocą 130kM były demonami prędkości. "Duży" prześwit robi świetną robotę. Przestronne wnętrze, wygodne, sterowane w wielu płaszczyznach folele, duży bagażnik, świetne...
2,4
~Ppp
SUV Facelifting 1.2 Turbo 130KM 96kW
Samochód byłby nawet taki do przemieszczania się po mieście okej w trasie to się nie nadaje do jazdy warczy huczy spala dużo no i ten wadliwy silnik który wcześniej się później się rozleci jak nie zapcha się smok olejowy to pęknie rozrząd
~Katarzyna
SUV 1.2 Turbo 130KM 96kW
Auto bardzo ciche, komfortowe, o bardzo wygodnych fotelach. Większy prześwit i spore koła zawieszają kierowcę nieco wyżej asfaltu niż w osobowych. W bagażniku mieszczą się spore bagaże. Spalanie bardzo oszczędne, przy normalnej jeździe na poziomie 6 litrów, dopiero na przekroczeniu 120 km/h rośnie proporcjonalnie do rozmiaru buta kierowcy.
~Rafał
SUV 1.2 Turbo 130KM 96kW
Miałem Seat Altea XL. Długością porównywalne, Opel znacznie szerszy. Auto wygodne, bardzo, fotele polecane przez ortopedów, automat ładnie przerzuca i w miarę szybko reaguje przy przyśpieszaniu. Trochę mruczy przy przyśpieszaniu, ale jadąc stałą do 140 cichutko.
~WWMW
SUV 1.2 Turbo 130KM 96kW
nie wiem co można za tę kase kupić w takiej konfiguracji i jakości , troszke nad tym spędziłem czasu. Rozczarowują tzw marki premium , warto potestować i porównac kasę jaką trzeba przeznaczyć na zakup.

Opel Grandland/Grandland X – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Jurek
SUV 1.6 Turbo 180KM 133kW
Moje wrażenie jako samochód pozytywne, świetnie się prowadzi, widoczność dzięki dużym bocznym lusterkom rewelacyjna. Pozostałe elementy silnik, karoseria i naprawy za wcześnie na rzetelną opinię. Niepokój budzi tylko filtr cząsteczek stałych GPF a poziom oleju w silniku, a co za tym idzie silnik jak całość, w dłuższym okresie użytkowania, zobaczymy. Silnik jest czterocylindrowy a czasami mam wrażenie że pracują trzy cylindry.
~Grzegorz
SUV 1.6 Turbo 180KM 133kW
samochód jest ok, ale... 1 widoczność do tyłu jest kiepska, parkowanie jest męczące i bo często trzeba używać kamery cofania 2 trzeszczą boczki drzwi 3 skrzynia biegów długo reaguje na gwałtowne wciśnięcie pedału gazu
~JGB
SUV 1.6 Diesel 120KM 88kW
Auto dobrze wykonane, na razie po 4 tys. nie ma żadnej usterki, ciche, dość dobry komfort jazdy. Kamera 360 bardzo ułatwia manewrowanie w warunkach ograniczonej widoczności. System Start/Stop trochę denerwujący i wyłączyłem.
~Paweł
SUV Facelifting 1.2 Turbo 130KM 96kW
Samochód kupiony z potrzeby chwili /potrzebny był szybko nowy/ dostępny od ręki w bardzo dobrej cenie, z bardzo dobrym wyposażeniem. Powiem tak nabieram przekonania do tego samochodu.