Ocena kierowcy - Opel Insignia I Hatchback

Ja, 8 lat temu
Silnik 1.8 Twinport ECOTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2010
Opel Insignia I Hatchback 1.8 Twinport ECOTEC 140KM 103kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : działa super nic nie stuka nic nie skrzypi
Układ elektryczny
Układ hamulcowy
Wygodne i komfortowe w trasie jak i w mieście , niestety bardzo awaryjne i dużo pali
Wypalone zawory przy 120 tys km , pomimo 140 koni to jest bardzo słaby , do tego cały czas zapala się check engine i co raz to jakaś mniejsza naprawa
wymiana przy 140 tys km
cały czas zapala się stabilizacja trakcji wymieniony do tej pory czujnik abs , i jakieś przewody bo były zgnite ;/ natomiast jeśli chodzi o prowadzenie i trzymanie się drogi to auto jest świetne , pewnie troszkę dają opony 18" 245/45
wygodne i komfortowe siedzenia są wygodne i można robić kilkaset km bez postoju
sporo przycisków ale po krótkim czasie można się przyzwyczaić
troszkę trwa zanim się schłodzi latem lub nagrzeje zimą ale nic nie paruje i działa sprawnie
z przodu sporo miejsca natomiast z tyłu wysokie osoby muszą zginać głowę bo dach jest z tyłu niski i jak siedzę z przodu 190 cm wzrostu to za mną mało kto może usiąść
dość dobre
częste naprawy i duże spalanie w mieście pali gazu 14l a w trasie jazda autostradowa 160km/h pali około 13l gazu do tego co miesiąc trzeba zalać 100 zł benzyny
ładny samochód dość dobrze wyposażony (wersja cosmo) żeby tylko mniej awaryjny i bardziej dynamiczny , przy zakupie myślałem że 140 koni wystarczy
pęknięty zbiorniczek wyrównawczy , czujnik abs , przewody od abs , tarcze hamulcowe 2 razy wymieniane i szykuje się trzeci raz bo same się krzywią ( nigdy wcześniej nie miałem tego problemu z innymi samochodami ) , kilka razy wgrywane nowe oprogramowanie w salonie ,wyciek oleju z silnika , wyciek oleju w skrzyni przy ( 80 tys km zrobione na gwarancji) przycisk tylnej klapy wymieniany i wiele innych o ktorych nie chce mi się już pisać
zawory , skrzynia , sprzęgło
Opel Insignia I Hatchback