Ocena kierowcy - Opel Insignia I Hatchback

DJF, 12 lat temu
Silnik 2.0 CDTI ecoFLEX 160KM 118kW
Rok produkcji 2010
Opel Insignia I Hatchback 2.0 CDTI ecoFLEX 160KM 118kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
zeby podsumowac w paru zdaniach: - auto jest ladne ale nie ma sportowego charakteru (zawieszenia)jakby sugerował wyglad - pakowny bagażnik - do tej mocy silnika polecam automat - słąby system audio niestety
wysoki moment obrotowy w dosc szerokim zakresie, czyli 350 NM naprawde daje rade na autostradzie. na autobahnie mozna spokojnie jechac ze stała predkoscia 200 kmh. wada jest jednak nie za dobra elastycznosc do jazdy w miescie
zaledwie przecietna. wymaga troche siły. polecam automat
nie jest to auto \"sportowe\" mimo takiego wygladu ale i tak na polskich dziurach zupełnie przzwoicie. jezdziłem wersja bez mozliwosci zmiany charakterystyki zawieszenia
niby dobrze a jednak - z tyłu wiadomo jak to w hatchbacku - czyli słabo. natomiast z przodu słupki tez troche za szerokie. bobrze ze czujniki sa tu w standardzie.
dobrze ale jest kilka szczegółow które GM powinno poprawic np. kierownice - jakos wybitnie mi nie lezała, fotele tez niby regulowane we paru miejscach ale jakos trudno mi było znalezc optymalne ustawienie
bardzo efektywna i zimą i latem
mimo sporych rozmariów przestrzenie w srodku nien jest za duzo bo kokpit jest mocno zabudowany. z tyłu w hatchbacku miejsca na głowe raczej dla ludzi do 170 cm wzrostu.
generalnie OK ale teraz przesiadłem sie do Citroena C5 i dopiero tutaj jest cicho.
jak na 160 hp to naprawde super. w miescie - 7,5 trasa w polsce przecietnie ca 6 litrów - przy raczej szybkiej jezdzie. na niemieckiej autobahnie duszac ile fabryka dała - nieco ponad 8-9 litrów
moj kosztowal 85 netto z rabatem flotowym. w tej cenie + fotele sterowane elektrycznie + połskórzana tapicerka + wielkie alufelgi + reflektory skretne ksenonowe + sporo autmomatyki czujniki deszczu, zmierzchu etc brak: bluetootha,
Auto słuzbowe i uzytkowane bardzo intensywnie przez nieco ponad rok: 1. nieustaniie wypadający zawias plastikowej pokrywy bagażnika 2. komputer pokladowy czesto mówi ze masz jechac na serwis zaraz po wizycie na przegladzie wlasnie - nie do usuniecia nawet po 2 resetach komputera
1.raz zerwanie (rozwarstwienie) paska klinowego - miesciac po przglądzie na trasie w szczerym polu...

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTI ecoFLEX 160KM 118kW [l/100km]

5,8