Ocena kierowcy - Opel Insignia I Hatchback

azzurek, 12 lat temu
Silnik 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Rok produkcji 2010
Opel Insignia I Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce chodź już po 45 tys km poszły do wymiany to samochód hamuje w mgnieniu oka. Systemy stabilizacji, duże tarcze i dobre klocki.. podstawa bezpieczeństwa
Jak pisałem już, jest to chyba najładniejszy i najdoskonalszy model marki OPEL jaki wyszedł. Z ręką na sercu mogę każdemu polecić ten samochód. Jeśli od auta wymagasz nienagannego wyglądu, lubisz jak ludzie oglądają samochód, chcesz aby nie wiele palił a był za razem pojemny i wygodny - bierz Insignie :)
Po przejechaniu od 10km do 50 000 km uważam że silnik w tym samochodzie jest b.dobry. Co najważniejsze, bezawaryjny (odpukać), spalanie na trasie ( ok. 160 km/h ) 6.5l/100km, zaś miasto ok. 8.5 l/100km. 160 kM radzi sobie bardzo dobrze zarówno przy dużych obciążeniach jak i przy zwykłym eksploatowaniu.
Brak zarzutów. Bezawaryjna, cicha, twarda, ni to za krótka ni to za długa :). Idealna :)
Układ jezdny dobry ale nie rewelacyjny. Auto trzyma się drogi dobrze, szczególnie w jeśli mamy zawieszenie flexride i wł. tryb sprot. Minusem są czasem dziwne drgania na kierownicy..
Widoczność... bez zarzutów. Duże lusterka boczne i tylne, dobrze wyprofilowane okna boczne, belki i duża przednia szyba. Minusem dla niektórych może być słaba widoczność przez tylną szybę samochodu.
Autko długo się rozgrzewa i trzeba w zimie chwilę pomarznąć. Jak już mamy 90C wszystko elegancko pracuje. Podgrzewanie lusterek oraz szyb działa bardzo dobrze.
Z przodu wygodnie, dobrze wyprofilowane fotele, duża przestrzeń na nogi. Minusem są siedzenia dla pasażerów... trochę twarde i sztywne.. oraz niski sufit..- dla wysokich spory problem
Diesel, Diesel i jeszcze raz Diesel..jeśli ktoś kupuje diesla to niech nie rząda ciszy. Po za tym, bez zarzutów
Jak to się mówi.. zawsze mogło być taniej. Insignie można kupić już od ok. 80 tys do prawie 200 tys pln. Pytanie tylko co chcesz mieć w wyposażeniu. Ja wybrałem wersję sport z prawie wszystkimi dodatkami.. uważam, że cena jaką zapłaciłem mogłaby być o 15% niższa ale ...
Po ponad 50 tys km samochód był 2 razu w salonie. Pierwszy raz to padł po ok. 20 tys termostat - wymienili w 2h i wszystko jest ok. Po ok. 45 tys trzeba było wymienić klocki hamulcowe z przodu - 2h w salonie i po sprawie.
Nie kracząc po 50 tys km zero poważnych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW [l/100km]

7,2