Ocena kierowcy - Opel Insignia I Hatchback

szej hulud, 11 lat temu
Silnik 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Rok produkcji 2011
Opel Insignia I Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ładna i dynamiczna linia + duże felgi + niebanalny lakier.
To nie jest szybki samochód (chociaż tak wygląda i ma tryb sport). To jest samochód, który może jechać szybko jeśli zostanie odpowiednio rozpędzony. Największy atut tego samochodu to wygląd (lakier, felgi, sylwetka). Natomiast jazda nim jest zupełnie, zupełnie przeciętna (mułowaty silnik i takie sobie zawieszenie). Na parkingach też nie błyszczy (gabaryty).
W ogóle nie czuć 160 koni, ale może to kwestia gabarytów. Nie ma czegoś takiego jak wciskanie w fotel przy przyśpieszaniu. Nieprzyjemny dźwięki silnika, ale po rozgrzaniu jest cichy (na postoju go nie słychać) Tryb \"sport\" powinien się nazywać \"normal\", a tryb \"tour\" to dla mnie \"muł\".
Drążek krótki, ale trochę nieergonomiczny. Na szczęście jest pod ręką. Cóż z tego jeśli drogi prowadzenia dźwigni są raczej długie? Plus za precyzję, ale ogólnie przeciętnie.
Dziwnie - siedzi się jakoś wysoko (fotel w najniższym położeniu) więc wyraźnie czuć przechyły nadwozia. Z drugiej strony w trybie sport (trzeba jeździć w tym trybie) samochodów jedzie w łukach jak po szynach - felgi 18. Układ kierowniczy trochę nerwowy, ale w negatywnym tego słowa znaczeniu. Mam mieszanie odczucia co do hamulców - wyraźnie czuć dużą siłę hamulców, ale z drugiej strony droga hamowania nie jest porażająco krótka (masa)
Do przodu OK, do tyłu dramat. Nie ma kamery. Plus za duże lusterka.
Jestem przerażony kokpitem, menu i ilością przycisków. Z drugiej strony jest kilka ciekawych schowków. Ogólnie trója.
Nie mam uwag - bardzo dobrze.
Z przodu OK, ale myślałem po odsunięciu fotela, z tyłu będzie więcej miejsca na nogi. Bagażnik spoko, tylko trochę za płytki.
W miarę w porządku.
Insignia utrzymuje standard dwulitrowych diesli. Na trasie bardzo umiarkowane spalanie, a w mieście przekracza 9 litrów.
Nie mi to oceniać - samochód kupiła mi firma, natomiast uważam, że takie pieniądze można wydać lepiej.
CD szwankuje - czasem czyta płyty za drugim razem.
Na razie wszystko OK, ale samochód ma dopiero 20 tys km. Niepokoi mnie tylko odgłos przy uruchamianiu silnika kiedy Opel stoi 2-3 dni na zewnątrz. Na początku jest jakiś głuchy huk.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW [l/100km]

7,2