Ocena kierowcy - Opel Insignia I Hatchback

leop, 11 lat temu
Silnik 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Rok produkcji 2010
Opel Insignia I Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Klapy od spryskiwaczy - co jakiś czas gubią się - to już standard w firmie Opel - wada fabryczna, na której zarabia producent. OPEL nie bierze odpowiedzialności za takie wady fabryczne więc po terminie gwarancji trzeba płacić prawie 250 PLN za szt. W samochodzie bez przerwy coś zaczyna odpadać - elementy nadwozia zrobione są NIESOLIDNIE.
Miałem wcześniej Toyotę Corollę i niestety zamieniłem go na Opla Insignię. Samochody jakby z dwóch różnych półek cenowych. Tańszy o połowę japoński samochód był jakby o klasę lepszy od Insigni. Miał takie samo wyposażenie, ale prowadził się lepiej. W Toyocie nie miałem żadnej awarii - najmniejszego kłopotu przez 5 lat za wyjątkiem jednej przepalonej żarówki. W Oplu gubią się klapki od spryskiwaczy. Elementy nadwozia rozchodzą się (zderzaki, klapy). Plastiki są słabe i bardzo drogie. Ten samochód nie ma NICZEGO z niemieckiej solidności. Fotele zrobione ze skaju a nie skóry. Obsługa serwisowa jest jak za komuny (choć to po części kwestia salonu). Jeśli o mnie chodzi, to ostatni raz mam Opla - marka dołączyła do Fiata (podobny poziom) i samochodów francuskich.
Jak na cenę pow. 120.000 samochód ba bardzo słabe wyposażenie. Jeśli ktoś myśli, że skompensują to inne zalety, to się pomylił.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW [l/100km]

7,4