Ocena kierowcy - Opel Insignia I Hatchback

Damian, 9 lat temu
Silnik 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Rok produkcji 2010
Opel Insignia I Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Oświetlenie AFL i precyzja nawigacji
Inne : Automatyczna skrzynia biegów
Auto wygląda wspaniale, rzuca się w oczy, jest zrobiony na "luksusowy", jednak do Audi brakuje mu w jakości wykonania bardzo wiele. Bardzo liczne usterki, zarówno drobne jak i te poważne.
160KM szału nie robi, ale pozwala na sprawną jazdę, absolutne minimum jeśli chodzi o to auto. Podróż z pełnym bagażnikiem i 5 osobami na pokładzie jest bardzo mozolna. Strasznie głośny, ale to diesel...
Fatalna, nie polecam automatu, czuć szarpanie przy zmianach biegów. Najgorsza skrzynia jaką jeździłem. Ponadto awaryjna, naprawa kosztowała mnie ponad 5 tysięcy złotych!
Auto nieco podsterowne, ale radzi sobie w zakrętach. Na autostradzie prowadzi się genialnie. Ogólnie OK.
Czujniki parkowania pomagają, ale bez nich parkowanie tyłem graniczy z cudem. Widoczność do tyłu fatalna. Idealnym rozwiązaniem byłaby kamera cofania, ale Opel takowej nie przewidział. Do przodu i na boki dobrze. Śmiało mogę polecić bixenony AFL, świecą rewelacyjnie.
Być może nieco zbyt wiele przycisków, ale obsługa dość intuicyjna. Wszystko jest na swoim miejscu. Design wnętrza jest fantastyczny.
Klimatyzacja w lato naprawdę daje radę. Nieco gorzej zimą, podgrzewanie tylnej szyby bardzo dobre, z przednią już niestety nie jest tak kolorowo i trzeba trochę "odmrażać" auto.
Miejsca naprawdę pod dostatkiem, podróż w pięć osób nie stanowi żadnego problemu. Nawet przy wysokim kierowcy jest ogrom miejsca na tylnej kanapie. Być może ciut za mało miejsca na głowę, ale to wynika z opadającej linii dachu.
Silnik klekocze jak w 20 letnim Transicie, wyciszenie niestety nie pomaga. Jedynym ratunkiem nagłośnienie INFINITY, bardzo ładnie gra - polecam!
Spalanie nie jest złe, ale ogrom usterek sprawia, iż koszty utrzymania stają się dużym utrapieniem. Na szczęście ceny części na średnim poziomie - dobry dostęp do zamienników.
Insignią Opel chciał wejść na poziom premium. Nie ma co ukrywać wygląda na zewnątrz i wewnątrz jak auto pokroju tych z Ingolstadt czy Monachium. Jednak wiele "bajerów" z aut droższych jest słabej jakości, psują się, zacinają. Jedynymi dodatkami trzymającymi poziom są: nawigacja z nagłośnieniem i REWELACYJNE bixenony!
LICZNE drobne usterki: czujniki parkowania, czujnik poziomowania bixenonów, akumulator, przewód wspomagania, piszczące paski... Długo by wymieniać, zdecydowanie było tego zbyt wiele.
Remont skrzyni automatycznej (ponad 5 tys. zł), ponadto konieczność wymiany przegubów. Zdecydowanie zbyt wiele na tak młode auto, które miało być bezawaryjne. Zbyt wiele dni było wyłączone z użytku.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW [l/100km]

7,4