Ocena kierowcy - Opel Insignia I Sedan

marek41, 12 lat temu
Silnik 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
Rok produkcji 2011
Opel Insignia I Sedan 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce bardzo skuteczne i bardzo miękkie w czasie hamowania. Pierwszy raz spotkałem się z tak komfortowych używaniem hamulców. Przednie i tylne tarcze wentylowane.
Samochód nowy. Baz awarii i usterek. Prowadzi się doskonale. Komfort i wyciszenie na bardzo wysokim poziomie. Pali poniżej przewidywań producenta
Porównuję z dieslem i dlatego jest taka wysoka ocena.Bardzo cicha praca Brak jakichkolwiek drgań.Cicho na zewnątrz i w środku.
Nie mam żadnych problemów z wyborem żądanego biegu. Operowanie manetką biegu wstecznego baz problemu. Drążek zmiany biegów umieszczony w miejscu w którym powinien się znajdować
Doskonale choć mam wrażenie jakby ford sprawował się nieci pewniej na naszych nierównych drogach. Jazda po równych odcinkach to po prostu poezja, gdyby nie tankowanie można by nie wysiadać.
Ogólnie znana przypadłość Insigni. Moja ma czujniki z przodu i z tyłu dlatego nie mam problemu z cofaniem i parkowaniem. Osobiście preferuję jazdę do tyłu ,,na lusterka\"
Powtórzę tylko za innymi użytkownikami. Opel postarał się o miejsce dla kierowcy na najwyższym poziomie. Nie można do niczego się przyczepić. Wszystko na swoim miejscu.
Ostatnie deszczowe dni pozwoliły mi sprawdzić wszystkie urządzenia. Ogrzewania nie używałem zbyt dużo, ale klimatyzacja chodziła na maksymalnych obrotach. Rewelacja
Dla mnie OK gdyż jeżdżę na przednich fotelach, żona również. Ten samochód jest tylko dla nas. Syn(195 cm wzrostu) kiedy zajął miejsce na tylnej kanapie miała nad głową mało miejsca, właściwie go nie miał.
Rewelacja żadnych zbędnych odgłosów z zewnątrz poza szumem bardzo dużych opon 245/45R18. Żaden samochód który prowadziłem i którym podróżowałem nie był tak wyciszony.
W jeździe miejskiej producent przewiduje 10,7l/100 km. Ja doszedłem do 10,1 czyli bardzo dobrze. Myślę że jeszcze powinno zmaleć bo mam mały przebieg i silnik się ,,układa\". Przeglądów jeszcze oczywiście nie było. Uzupełnię opinię po pierwszym przeglądzie. Spalanie to fikcja. Za mały przebieg.
Myślę że Opel wyprodukował pojazd na bardzo wysokim poziomie jeżeli chodzi o klasę średnią. Nowa technologia nowoczesny wygląd i bardzo dobre materiały muszą kosztować. Mogłem pomniejszyć koszty rezygnując z kilku istotnych dodatków. Ale za bardzo nie można oszczędzać. Za to jest praktyczniejszy lepiej wyposażony i rewelacyjnie wygląda.
Brak wyrobionej opinii. Myślę tylko że, czujnik deszczu rozpoznaje refleksy świetlne (słoneczne) na szybie jako krople deszczu i czasami zadziała bez potrzeby.
Ze względu na mały przebieg brak usterek małych i dużych. Oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW [l/100km]

9,5