Ocena kierowcy - Opel Insignia I Sedan

Zadowolony właściciel Opla, 8 lat temu
Silnik 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
Rok produkcji 2012
Opel Insignia I Sedan 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Auto pod względem prezentacji, prowadzenia i co najważniejsze bezawaryjne sprawuje się znakomicie. Trzy przeglądy co 30 000 km! do tej pory bez żadnych awarii i usterek, tylko leję paliwo i jeżdżę. Średnie spalanie w granicach 8,0/100 km. Na autostradzie przy 160 km/h ok. 9,5 l, w trasie przy spokojnej jeździe ok. 7,2 l, a w mieście 8,5l. Jedyny niuans to duża masa auta i przez to przeciętne osiągi, ale z drugiej strony to zaleta, bo w trasie po rozpędzeniu idzie jak po sznurku, nie wyprowadza jej z równowagi mocny boczny wiatr, ani kałuże.
Wystarczy do jazdy zarówno po mieście jak i w trasie. Jest dynamiczny i przy wyprzedzaniu nawet przy prędkości 140-150 km/h po wciśnięciu pedału gazu przyspiesza. Nie ma stresu, że nie zdążymy przed nadjeżdżającym pojazdem.
Dość długie przełożenia, ale to kwestia przyzwyczajenia. Pracuje poprawnie. Biegi wchodzą lekko.
16 calowe felgi są w miarę komfortowe, zawieszenie w miarę dobrze wybiera nierówności. Zawieszenie sprawuje się bez zarzutu. Elektryczny hamulec bardzo pomaga przy ruszaniu pod górę.
Czujniki cofania przód/tył w takim aucie to podstawa. Widoczność jest dobra, w końcu po to są lusterka, żeby z nich również korzystać. mój samochód jest wyposażony w bi-ksenony (super sprawa-polecam, bo warto dopłacić), tempomat(zbędny bajer), nawigację (przydatna w trasie i w mieście, szczególnie do omijania korków), podgrzewane fotele (w zimie rewelacja), asferyczne i samościemniające lusterka - żaden samochód nie oślepia z tyłu)
Dla mnie wszystko jest pod ręką we właściwym miejscu. Po trzech latach już się przyzwyczaiłem.
Warto kupić dodatkowe ogrzewanie za 1000 zł szybko w zimie rozmraża szyby i natychmiast odparowuje szyby. Bardzo szybko nagrzewa wnętrze pojazdu. Automatyczna klimatyzacja działa bez zarzutu.
Mam 190 cm wzrostu i czuję się w samochodzie komfortowo. Z tyłu nawet za mną miejsca wystarczająco. Siedziałem w Volvo S60 oraz Toyocie Avensis i tam miejsca było mniej niż w Oplu Insignii!
Nie jest najciszej, ale do prędkości 140 km/h można spokojnie rozmawiać. W Renault Lagunie, którą jeździłem poprzednio diesel pracował głośniej.
Jeśli nic się nie psuje, a tak duże auto pali w granicach 7,9 l benzyny zgodnie z danymi producenta, to co tu dodawać. Ubezpieczenie OC/AC/NW w trzecim roku ok. 2 500 zł to chyba nie jest wygórowana stawka.
Za ok. 100 000 zł mamy auto, które prezentuje się rewelacyjnie i wcale nie odstaje od aut 2-3 krotnie droższych. Warto polować na okazje (auta demonstracyjne, wyprzedaże rocznika itd.)
Nie miałem do tej pory żadnych usterek, przegląd techniczny do dowodu rejestracyjnego po 3 latach samochód przeszedł bez najmniejszych uwag.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW [l/100km]