Ocena kierowcy - Opel Insignia I Sports Tourer Facelifting

Tomasz, 3 lata temu
Silnik 2.0 CDTI Ecotec 170KM 125kW
Rok produkcji 2016
Opel Insignia I Sports Tourer Facelifting 2.0 CDTI Ecotec 170KM 125kW od 2015 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Bardzo przyjemny samochód, moja wersja to full pakiet COSMO z pełną elektroniką, z tego co wiem produkcja grudzień 2016 więc jedna z ostatnich modelowo. Przesiadłem się z BMW e60 silnik 2,5diesel 177km, Insignia spokojnie dorównuje dynamiką i przyspieszeniem, jestem bardzo mile zaskoczony, a do tego spalanie srednie 6,7l/100km a nie jak w BMW 9-10 :) brakuje mi trochę napędu na tył ponieważ ''nie wciska'' w fotel, ale za to nie wiadomo kiedy ma się 140 km/h :) Jak na razie nie znalazłem mankamentów, po zakupie wymieniłem wszystkie płyny+filtry+akumulator+olej w silniku + olej w skrzyni biegów (automat) i tuta ciekawostka, w profesjonalnej firmie zajmującej się tylko i wyłącznie skrzyniami automatycznymi przy wymianie oleju w skrzyni znajdowało się tylko 2 litry oleju, auto wcześniej serwisowane w serwisie opla, nigdy wcześniej nie był wymieniany olej w skrzyni, skrzynia nie ciekła była sucha a mimo to tylko 2 litry, normalnie wchodzi ok. 4,3litra. Może to tylko u mnie, ale warto sprawdzić stan oleju w skrzyni przy takim przebiegu :) Bardzo mocną stroną autka jest jego eksploatacja, ceny mnie bardzo uszczęśliwiają ,niemalże 3-krotnie taniej niż przy BMW i to przy częściach z najwyższej półki:) Auto bardzo stabilne ,trzyma się drogi (felgi 18 cali 245/45/18) , ustawienia komfortowe ,szklany dach etc. wszystko jak na razie działa bez zarzutów :) Bardzo pojemne i wygodne auto dla ca lej rodziny. Nic tylko brać :)
Bez zarzutów ,bardzo elastryczny bardzo dobrze współgra z automatem.
Bardzo dobra ale jednak to tip tronic, jak dla mnie troche za szybko zmienia biegi (już przy niecałych 2 tys obrotow) nawet jak sie mocno wcisnie pedał gazu, ciężko na danym biegu dojść do 4 tyśobrotów, za to na trybie manulanym i z łpatkami zmiany biegów idzie jak rakieta :)
Super, do niczego nie można się przyczepić, trzyma się drogi.
Jak na razie nic :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTI Ecotec 170KM 125kW [l/100km]

6,3
6,4
7,6
Dziennik kosztów dla Opel Insignia I Sports Tourer Facelifting 2.0 CDTI Ecotec 170KM 125kW
Opel Insignia I Sports Tourer Facelifting