Ocena kierowcy - Opel Kadett D Hatchback

Kobieta_Pracująca, 17 lat temu
Silnik 1.6 D 54KM 40kW
Rok produkcji 1984
Opel Kadett D Hatchback 1.6 D 54KM 40kW 1982-1984 - Oceń swoje auto
22letnie auto z duszą. Jak na nieznany przebieg (przy tylu latach może to by nawet 383tys. albo i więcej, ja sama w 1,2 lata zrobiłam nim prawie 50tys.km) samochód trzyma się dobrze. Polecam, ale młodszy rocznik. Bagażnik jak w małej ciężarówce - przewieziesz prawie wszystko. A na pewno spokojnie wchodzi kuchenka gazowa, 2m deski, choinka pod sufit i cała masa innych rzeczy, których przewozu nie pomnę...I zawsze klapa się zamykała !
Przecież od 22letniego auta nie można wymagac cudów...W lecie zapala od pierwszego przekręcenia kluczyka. W zimie nie zapala w ogóle, ale czasem jak go mechanik pogłaszcze to ma dobry humor. Żeby jeździł i w zimie potrzeba remontu silnika za 2tys. To trochę problem, bo całe auto jest warte ok. 900zł. Ale podobno wtedy by zapalał i w zimie. Wierzę, bo po wymianie wtrysków było mu lepiej.
Żadnych problemów. Aż dziwne...
Wszystko już chyba wymieniałam, ale tu akurat wszystko ok.
Światła przednie samochodu jadącego za tobą w lusterku wstecznym nie widac gdy jest ono w odległości ok. 2m za tobą. :) Nie ma problemów z parkowaniem.
Super. Nie ma oczywiście podstawki pod kawkę, ale za to żadnych przycisków nogami mi nikt nie włączy... :) Za to w bagażnik wsadzisz nawet małego słonia.
Zimą trzeba trochę poczekac na "odparowanie" auta ale generalnie ok. Latem nawiew "wyrabia" na wyższych obrotach.
Dla mnie (175cm) bomba. Dla reszty pasażerów też.
Cudów nie ma. Od 80km/h słychac go. Przy 120km/h też. Ale i tak da się rozmawiac spokojnie.
Super póki wtryski nie leją.
Płacisz ok. 1000zł, miesięczny koszt utrzymania jeżeli naprawiasz wszystko to ok.70zł a nie traci tak na cenie jak nowy. :D
Jak już wyjechał - nigdy nie stanął. A jechał nawet trasy po 600km bez przerwy.Oczywiście nie liczę zimy kiedy auto po prostu nie ma prawa zapalic z powodu koszmarnie niskiego sprężania.
Jeżeli się traktuje je dobrze to na prawdę świetne auto. Remont silnika u mnie, a mam model dośc stary, załatwiłby wszystkie problemy. Ale ja już wymieniałam wszystko :) Kośc w stacyjce, rurę wydechową, termostat przy chłodnicy, wtryski, akumulator, nawet korek od paliwa :D Miesięczny koszt utrzymania z wliczonymi 2 kompletami opon - 120zł. Rata jak za Fiata a lepiej lata. Przy nieznanym przebiegu (licznik tylko do 99tys, a na moim jest teraz 83tys.)super.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 D 54KM 40kW [l/100km]

5,3